X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zbigniew Ziobro o Wiśle Kraków: prokuratura działa, gdy jest oczywiste podejrzenie popełnienia przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:39
- Prokuratura nie jest organem nadzorczym klubów sportowych; działa w stanie ostatecznej konieczności, gdy zachodzi oczywiste podejrzenie popełnienia przestępstwa - powiedział Zbigniew Ziobro, szef Ministerstwa Sprawiedliwości i prokurator generalny odnosząc się do śledztwa ws. nieprawidłowości w Wiśle Kraków.
Audio
  • Śledczy badają czy poprzedni zarząd Wisły Kraków dopuścił się niegospodarności (IAR)
  • Poszukiwane są dokumenty związane z działalnością poprzedniego zarządu, oraz byłej prezes Wisły - mówi prokurator Janusz Hnatko - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie (IAR)
W siedzibie Wisły Kraków i TS Wisła funkcjonariusze pojawili się we wtorek, 8 stycznia rano
W siedzibie Wisły Kraków i TS Wisła funkcjonariusze pojawili się we wtorek, 8 stycznia rano Foto: PAP/Jacek Bednarczyk/Jakub Kamiński

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo dotyczące nieprawidłowości, których miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA. Od rana we wtorek w budynkach klubowych policja zabezpiecza materiały dowodowe.

wisła real 1200.jpg
Wisła Kraków - od najlepszego polskiego klubu XXI wieku na skraj przepaści [KALENDARIUM]


Śledztwo ma na celu wyjaśnić nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży piłkarskiej spółki funduszom Alelega i Noble Capital Partner. Transakcja ta nie doszła do skutku, a Wisła decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN ma od 3 stycznia zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie PZPN.

Minister sprawiedliwości był pytany we wtorek na konferencji prasowej, czy w związku z tym, że pierwsze informacje na temat sytuacji w Wiśle Kraków zaczęły się pojawiać już kilka miesięcy temu, działania prokuratury nie zostały podjęte zbyt późno.

- Prokuratura nie jest organem nadzorczym klubów sportowych i nie ma takich uprawnień, ani uprawnień kontrolnych - podkreślił Ziobro. Jak zaznaczył, "prokuratura działa w stanie ostatecznej konieczności, gdy zachodzi oczywiste podejrzenie popełnienia przestępstwa".

- Prokuratura prowadzi intensywne czynności śledcze (...) procesowo rozpracowuje grupy pseudokibiców, chuliganów i zwykłych bandytów, którzy handlują na wielką skalę narkotykami, dopuszczają się innych przestępstw kryminalnych. Prokuratura w tej swojej roli jest bardzo aktywna i działa - podkreślił Ziobro.

Wisła  PAP 1200.jpg
Policja w Wiśle Kraków i mieszkaniu Marzeny Sarapaty. Trwa akcja. "Docieramy do dokumentów" [RELACJA]


Natomiast - zaznaczył - "tam gdzie w grę wchodzi kwestia niewłaściwego nadzoru, niewłaściwej organizacji pracy klubu, prokuratora jest ostatnią instytucją, która powinna się pojawić".

Jak zaznaczył, prokuratura powinna rozpocząć działania, "kiedy właściwe organy powołane do nadzoru sygnalizują w postaci złożonego zawiadomienia, że nieprawidłowości, które są tam stwierdzone, mają już charakter przestępstw".

- Czym innym jest bowiem nieprawidłowość związana z niewłaściwym, nieudolnym zarządzaniem, niekompetencją, złą organizacją, konfliktem w zarządzie - to nie jest miejsce dla prokuratury - a czym innym jest sytuacja, kiedy dochodzi do przestępstw kryminalnych a na to powinny być już dowody, czy też skala informacji powinna być już taka, która uprawdopodabnia, że te przestępstwa miały miejsce - powiedział Ziobro.

Jak podkreślił, "wiedza pochodząca z postępowań równolegle prowadzonych, wiedza o działaniach grup przestępczych m.in. działających, żerujących na klubie Wisła Kraków, w połączeniu z informacjami medialnymi dała podstawy, przekonanie, pewność prokuraturze, że należy to postępowanie uruchomić" - oświadczył minister.

ah/PAP/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wisła - nowe porządki? Janusz Basałaj: poprzedni właściciele Wisły mówili, że kochają klub, ale bardziej kochali siebie i swoje konta

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 18:45
Pogrążona w problemach Wisła Kraków wciąż walczy o to, by uniknąć upadku. O tym, kto odpowiada za doprowadzenie do tragicznej sytuacji, co może zdziałać nowy prezes i jakie są scenariusze na najbliższy czas, opowiada Janusz Basałaj, były prezes "Białej Gwiazdy", a obecnie szef departamentu ds. mediów i komunikacji w PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vanna Ly oszukał także Włochów? Zbigniew Boniek twierdzi, że ostrzegał Wisłę

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 14:10
 Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że ostrzegał przed inwestorami Wisły najważniejsze osoby w klubie i w Krakowie. 
rozwiń zwiń