MŚ w biathlonie: dziewiąte miejsce polskiej sztafety mieszanej

Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek zajęli dziewiąte miejsce w sztafecie mieszanej w Oestersund, pierwszej konkurencji mistrzostw świata w biathlonie. Zwyciężyli Norwegowie, przed Niemcami i Włochami.

2019-03-07, 18:07

MŚ w biathlonie: dziewiąte miejsce polskiej sztafety mieszanej
Biathlon - zdjęcie ilustracyjne . Foto: Anrephoto/Shutterstock.com

Posłuchaj

Biało-czerwoni nie musieli pokonywać ani jednej karnej rundy, a dobrali w sumie cztery naboje - po dwa Gwizdoń i Guzik. Lepiej na strzelnicy spisali się tylko Czesi. Mówi Kinga Zbylut (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i zwycięzca 12 z 18 indywidualnych zawodów w tym sezonie Norweg Johannes Thingnes Boe zdobył tym samym swój pierwszy złoty medal tegorocznych mistrzostw i z powodzeniem rozpoczął wykonanie swojego planu wywalczenia siedmiu krążków. Przed nim jeszcze możliwość startu w czterech konkurencjach indywidualnych, supersprincie i sztafecie 4x7,5 km.

Na półmetku, po zakończeniu rywalizacji kobiet, Polska zajmowała ósme miejsce i miała mniej niż półtorej minuty straty. Po występie Guzika biało-czerwoni osunęli się na 12. pozycję, a zakończyli na dziewiątej. To najlepsza lokata Polski w tej konkurencji od sześciu lat.

Podopieczni trenerów Nadii Biłowej i Adama Kołodziejczyka byli jednym z najlepiej strzelających zespołów wśród 26 startujących czwórek. Oddali zaledwie cztery niecelne strzały. Lepsza pod tym względem była tylko reprezentacja Czech z trzema pudłami.

Tytułu w sztafecie mieszanej bronili Niemcy i niewiele zabrakło, aby ta sztuka im się udała. Być może zdobyliby złoto, gdyby w składzie w czwartek znalazła się liderka kadry Laura Dahlmeier. Jeszcze w środę była zresztą zgłoszona do startu, ale z powodu przeziębienia wycofała się, aby wypocząć przed konkurencjami indywidualnymi.


Na piątek zaplanowano sprint kobiet na 7,5 km. Mistrzostwa potrwają do 17 marca.

Wyniki:

1. Norwegia 1:17,41,4 (0 karnych rund + 7 doładowań)
(Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Boe, Vetle Sjaastad Christiansen)
2. Niemcy strata 13,1 s (0+9)
(Vanessa Hinz, Denise Herrmann, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
3. Włochy 1.09,6 (0+14)
(Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer, Dominik Windisch)
4. Rosja 1.32,4 (0+8)
5. Szwecja 1.35,3 (0+10)
6. Czechy 1.51,3 (0+3)
7. Ukraina 2.27,2 (0+10)
8. Francja 2.41,2 (0+15)
9. Polska 2.48,8 (0+4)
(Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek)
10. Finlandia 2.53,2 (0+5)

(mb) 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej