ME siatkarzy 2019: przypieczętować awans. Czarnogóra kolejnym rywalem
Reprezentacja Czarnogóry będzie kolejnym rywalem Polaków na mistrzostwach Europy siatkarzy. Biało-czerwonym, którzy prowadzą w tabeli grupy D, gwarancję awansu do 1/8 finału da wygrana w dwóch setach.
2019-09-17, 09:30
- Biało-czerwoni są o krok od awansu do 1/8 finału ME
- W meczu z Czarnogórą potrzebują zwycięstwa w dwóch setach
Po raz pierwszy w historii mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane są w czterech krajach – Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Mistrzowie świata - reprezentacja Polski - mierzą w kolejny tytuł. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował specjalny serwis.
Powiązany Artykuł
![Baner ME siatkarzy 2019.jpg](https://static.prsa.pl/images/757b5179-9651-4bd2-8eba-ce972ae3c265.jpg)
MISTRZOSTWA EUROPY SIATKARZY 2019 - SERWIS SPECJALNY
Polacy przenoszą się do Amsterdamu na dokończenie zmagań w grupie D z kompletem zwycięstw na koncie. W Rotterdamie w trzech spotkaniach - kolejno z Estończykami, Holendrami i Czechami - stracili łącznie tylko jedną partię.
Teraz Czarnogóra
Trudno przypuszczać, by kłopoty sprawili im zajmujący piąte miejsce w tabeli Czarnogórcy. Debiutujący w czempionacie Starego Kontynentu zespół ma na koncie zwycięstwo i dwie porażki. Ze składu drużyny z Bałkanów polscy kibice mogą kojarzyć przede wszystkim Marko Bojicia, w przeszłości zawodnika Asseco Resovii Rzeszów.
Poprzednio do meczów biało-czerwonych z tym rywalem doszło pięć lat temu. W Lidze Europejskiej Polacy przegrali wówczas dwukrotnie - 2:3 i 1:3. Była to jednak składająca się głównie z młodych zawodników kadra B.
Holendrzy powalczą z Estonią
W drugim z wtorkowych meczów grupy D Holendrzy o godz. 20 zmierzą się z Estończykami.
REKLAMA
>>> TERMINARZ
Razem z "Pomarańczowymi" współgospodarzami imprezy są Belgowie, Słoweńcy i Francuzi.
Grupa D (Rotterdam, Holandia)
1. Polska 3 3 0 9-1 9
2. Holandia 3 2 1 6-3 6
3. Ukraina 3 2 1 6-5 6
4. Czechy 3 1 2 4-6 3
5. Czarnogóra 3 1 2 4-6 3
6. Estonia 3 0 3 1-9 0
pm
REKLAMA
REKLAMA