more_horiz
Wiadomości

Mistrz Chris Froome odchodzi. Michał Kwiatkowski liderem Ineos?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 12:54
Czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome odejdzie po sezonie z ekipy Ineos - poinformowała w czwartek jego obecna grupa kolarska.
Chris Froome
Chris FroomeFoto: Printscreen z Twitter

"Ineos potwierdza, że kontrakt Chrisa Froome'a nie zostanie przedłużony, więc po dziesięciu bardzo dobrych latach będzie to ostatni sezon Chrisa z zespołem" - napisano na Twitterze.

W 2019 roku Ineos zastąpił Sky jako tytułowy sponsor brytyjskiego zespołu, z którym Froome wygrał czterokrotnie Wielką Pętlę - w 2013, 2015, 2016 i 2017 roku.

Teraz Froome, który w ubiegłym roku miał poważny wypadek i wrócił do wyścigów dopiero w lutym, zamierza po raz piąty w barwach swojej dotychczasowej ekipy triumfować w Tour de France.

Tour de Pologne race director Czesław Lang mid-20503271.jpg
Tour de Pologne 2020: znamy trasę wyścigu. "Solidarnie zrezygnowaliśmy z dwóch etapów"


- Obecny kontrakt Chrisa dobiega końca w grudniu i podjęliśmy teraz decyzję, że nie zostanie przedłużony. Ogłaszamy to wcześniej niż zwykle, aby położyć kres ostatnim spekulacjom i pozwolić zespołowi skoncentrować się na sezonie przed nami - przyznał szef teamu Dave Brailsford.

Media niedawno informowały, że 35-letni Froome jest kuszony kontraktem przez ekipę Israel Start-Up Nation. Wymieniano także inne zespoły.

Kolarzami naszpikowanej gwiazdami grupy Ineos są m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

Sezon wyścigów rangi World Tour zostanie wznowiony po przerwie spowodowanej koronawirusem 1 sierpnia włoskim klasykiem Strade Bianche. Pierwszą imprezą wieloetapową będzie Tour de Pologne, rozpoczynający się 5 sierpnia. 

Lech Piasecki, jedyny Polak w żółtej koszulce lidera Tour de France:

/ah

Zobacz także

Zobacz także