more_horiz
Wiadomości

Strade Bianche: Michał Kwiatkowski pojedzie w pierwszym wyścigu World Tour po restarcie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 12:23
Michał Kwiatkowski znalazł się wśród siedmiu kolarzy grupy Ineos zgłoszonych do sobotniego klasyka Strade Bianche, który rozegrany zostanie na 184-kilometrowej trasie wokół Sieny. Polak triumfował w tym wyścigu w 2014 i 2017 roku.
Michał Kwiatkowski
Michał KwiatkowskiFoto: Printscreen z Twitter

W walce o trzeci triumf Kwiatkowskiego mają wspierać Włosi Gianni Moscon i Salvatore Puccio, Brytyjczycy Owain Doull, Luke Rowe i Ben Swift oraz Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez.

Czytaj także:

Jednodniowe ściganie w Toskanii często jest określane jako "szósty monument", po pięciu klasykach zaliczanych do grupy najważniejszych, najbardziej prestiżowych i z największą tradycją.

Na 184-kilometrowej trasie organizatorzy przewidzieli aż 11 odcinków po drogach szutrowych, o łącznej długości 60 kilometrów.


Posłuchaj
00:36 Niemiec.mp3 Zdaniem byłego zawodowego kolarza Przemysława Niemca rywalizacja będzie bardzo zacięta. (IAR)

 

Z "jedynką" wystartuje najlepszy w ubiegłym roku Francuz Julian Alaphilippe.

Strade Bianche, podobnie jak inne klasyki, rozgrywane są zazwyczaj wiosną, ale w tym roku - ze względu na pandemię koronawirusa - będą pierwszymi po restarcie sezonu po ponadczteromiesięcznej przerwie. 8 sierpnia odbędzie się słynny wyścig jednodniowy Mediolan-San Remo, a tydzień później kolarze pojadą w kolejnym "monumencie" Il Lombardia. 

pm 

Zobacz także

Zobacz także