Formuła 1. Bottas i Verstappen najlepsi na treningach przed GP Belgii

Fin Valtteri Bottas (Mercedes) był najszybszy na pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps, siódmą rundą mistrzostw świata Formuły 1. W drugiej sesji najlepszy rezultat uzyskał Holender Max Verstappen (Red Bull).

2020-08-28, 18:56

Formuła 1. Bottas i Verstappen najlepsi na treningach przed GP Belgii
Valtteri Bottas. Foto: PAP/EPA/Stephanie Lecocq / Pool

Obchodzący w piątek 31. urodziny Bottas pokonał swoje najszybsze okrążenie w czasie 1.44,439 i był minimalnie - o 0,069 s - lepszy od kolegi z teamu, broniącego tytułu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona. Verstappen był trzeci z niewiele większą stratą - 0,081 s.

Po południu Holender miał 1.43,744 i już był na szczycie klasyfikacji. Tuż za nim uplasowali się Australijczyk Daniel Ricciardo (Renault) - 0,048 s straty i Hamilton - 0,096.

REKLAMA

Wyjątkowo słabo tego dnia poszło obu kierowcom Ferrari. Najlepsze czasy okrążenia reprezentanta Monako Charles'a Leclerca i Niemca Sebastiana Vettela były słabsze od rezultatów Bottasa i Verstappena o co najmniej 1,2 sekundy. W żadnej z sesji nie zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Czytaj także:

Hamilton jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej - ma 132 punkty, a wicelider Verstappen traci do niego 37. Bottas jest na trzecim miejscu z sześcioma "oczkami" mniej od Holendra.

W sobotę o 12 na torze w miejscowości Stavelot rozpocznie się trzeci trening, a trzy godziny później - kwalifikacje. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 15.10.

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej