Serie A: Juventus - Atalanta. Szósty remis "Starej Damy". Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 20:56
Juventus Turyn, w składzie z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym, zremisował u siebie z Atalantą Bergamo 1:1 w 12. kolejce włoskiej Serie A. To już szósty remis "Starej Damy" w tym sezonie Serie A.
Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoFoto: PAP/EPA/SIMONE ARVEDA
  • Juventus po raz szósty zremisował w tym sezonie Serie A
  • Liderem rozgrywek pozostaje AC Milan

Bramki w Turynie padły po efektownych uderzeniach z dystansu, ale bramkarze obu zespołów - Szczęsny i Pierluigi Gollini - i tak zasłużyli na wysokie noty.

Broniący tytułu gospodarze objęli prowadzenie w 29. minucie po uderzeniu Federico Chiesy. To pierwszy ligowy gol w koszulce Juventusu 23-letniego reprezentanta Włoch, który dołączył do ekipy mistrza Włoch tego lata z Fiorentiny.

Championship: debiutancki gol Kamila Jóźwiaka w barwach Derby County [WIDEO]

W 57. minucie z kolei ładnym strzałem popisał się Szwajcar Robin Freuler, przerzucając piłkę nad Szczęsnym.

Kilka chwil później Juventus miał szansę ponownie objąć prowadzenie, ale Gollini obronił uderzenie Portugalczyka Cristiano Ronaldo z rzutu karnego.

Na około kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry to Atalanta miała swoją okazję na drugą bramkę. Z odległości kilku metrów w stronę bramki głową piłkę posłał Argentyńczyk Christian Romero, ale Szczęsny wykazał się dużym refleksem i odbił piłkę na bok.

Polak efektownie obronił też uderzenie Kolumbijczyka Duvana Zapaty w pierwszej połowie oraz Argentyńczyka Alejandro Gomeza w 82. minucie. Również Gollini wielokrotnie ratował gości z opresji.

Robert Lewandowski piłkarzem roku FIFA? W czwartek poznamy decyzję

To już szósty remis Juventusu w tym sezonie. "Stara Dama" ma 24 punkty, tyle samo co wicelider Inter, który o 20.45 podejmie czwarte i mające punkt straty do tej dwójki Napoli. W wyjściowym składzie gości znalazł się Piotr Zieliński.

Atalanta ma 18 punktów i jest na ósmym miejscu, ale ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

W tabeli prowadzi AC Milan - 27 pkt. Lider również o 20.45 zmierzy się na wyjeździe z Genoą.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Wiceprezes Juventusu Pavel Nedved został zawieszony przez komisję dyscyplinarną Serie A na dwa tygodnie oraz ukarany grzywną w wysokości 10 tysięcy euro za obrazę sędziego podczas sobotnich derbów Turynu. Nie będzie mógł wykonywać swoich obowiązków do 21 grudnia.

AC Milan szczęśliwie zremisował z Parmą 2:2 w 11. kolejce włoskiej Serie A i pozostaje niepokonany w lidze od 8 marca. Bohaterem ekipy z Mediolanu był Theo Hernandez, strzelec dwóch goli, w tym drugiego w doliczonym czasie gry.