La Liga: popis Messiego. Argentyńczyk poprowadził Barcelonę do wygranej

2021-01-07, 06:54

Leo Messi. Foto: PAP/EPA/Luis Tejido

Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Athletic Bilbao 3:2 w zaległym meczu Primera Division i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Dwie bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Argentyńczyk Lionel Messi.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w trzeciej minucie po trafieniu Inakiego Williamsa. Jednak już w 14. do wyrównania doprowadził Pedri, zaś w 38. ten sam zawodnik asystował przy pierwszym golu Messiego. Na 3:1 Argentyńczyk podwyższył w 62. po dograniu Francuza Antoine'a Griezmanna.

W końcówce Messi pomylił się wyprowadzając piłkę z własnej połowy i sprezentował ją rywalom. Akcję gospodarzy wykończył Iker Muniain, zmniejszając stratę, ale na wyrównanie klubu z Kraju Basków nie było już stać.

Argentyńczyk ma już dziewięć ligowych goli w tym sezonie i jest na czele klasyfikacji strzelców, ex aequo z trzema innymi piłkarzami. Miał w środę szansę na hat-trick, jednak dwukrotnie po jego strzałach piłka odbiła się od słupka.

Barcelona zgromadziła 31 punktów w 17 meczach. Przed nią są tylko ekipy z Madrytu: Atletico - 38 pkt w 15 spotkaniach oraz Real - 36 w 17. Athletic Bilbao, na którego ławce trenerskiej zadebiutował w środę trener Marcelino, jest dziewiąty i ma 21 "oczek".