more_horiz
Wiadomości

Boks: Ewelina Pękalska mistrzynią Europy. Polka zdominowała rywalkę

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 08:04
Ewelina Pękalska, trzykrotna wicemistrzyni Starego Kontynentu w boksie olimpijskim, pokonała jednogłośnie na punkty Finkę Lottę Loikkanen w walce o pas zawodowej mistrzyni Europy (EBU) w wadze muszej podczas gali studyjnej Babilon Promotion w Warszawie.
Ewelina Pękalska
Ewelina PękalskaFoto: Polsat Sport (zrzut ekranu)
  • Według sędziów Pękalska wygrała 9 z 10 rund pojedynku
  • Na gali Babilon Promotion walczyli również m.in. Michał Królik i Marcel Materla

Pochodząca z Poznania 34-letnia Pękalska od początku walki dominowała na ringu. Na tle starszej o dwa lata Finki, polska pięściarka wyglądała na lepiej przygotowaną fizycznie, bardziej dynamiczną. Finka już w pierwszej rundzie otrzymała potężną serię ciosów na głowę, sama nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć.

Od siódmej rundy Pękalska straciła trochę sił i do głosu zaczęła dochodzić Loikkanen, ale nie na tyle, by przejąć kontrolę nad walką. Poznaninace brakowało już momentami precyzji, ale werdykt sędziów był jednogłośny. Zdaniem dwóch arbitrów Polka wygrała dziewięć z 10 rund.


Dla Pękalskiej był to piąty pojedynek na zawodowym ringu i piąty zwycięski. Finka, która kiedyś była pretendentką do tytułu mistrzyni świata kategorii junior muszej, przed piątkową walką legitymowała się bilansem 6-1.

Wcześniej podczas gali doszło do kilku innych ciekawych walk. Na zawodowym ringu bokserskim zadebiutował Michał Królik, niezwykle utytułowany kickbokser, swoich sił próbował także w boksie tajskim. Jego rywalem był Czech Patrik Balaz, który też dopiero zaczyna karierę na zawodowym ringu. Czeski bokser okazał się nieznacznie lepszy.

Zwycięstwo zanotował Słowak Michal Plesnik, który niedawno pokonał byłego wicemistrza Europy i uczestnika igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Igora Jakubowskiego Plesnik zmierzył się z Kubańczykiem Pablo Sanchezem, który na co dzień ze swoimi rodakami trenuje w Poznaniu. Sanchez starał się dotrzymywać kroku rywalowi, ale w czwartej rundzie z powodu kontuzji barku musiał zrezygnować z dalszej walki.

W trakcie gali rozegrano także trzy walki w boksie olimpijskim. W jednej z nich wystąpił Marcel Materla, syn Michała, utytułowanego zawodnika mieszanych sztuk walki. Materla (Skorpion Szczecin) przegrał na punkty z Maurycym Pajdzińskim (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). 

Czytaj także:

bg

Zobacz więcej na temat: boks SPORT Sporty walki

Zobacz także

Zobacz także