Liga Mistrzów: bezbarwny Juventus przegrał z Porto. Sevilla nie odrobiła strat z Borussią Dortmund

2021-02-17, 22:25

Mehdi Taremi. Foto: PAP/EPA/ESTELA SILVA

FC Porto na Estadio do Dragao niespodziewanie wygrało z Juventusem Turyn (2:1) w ramach meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W innym środowym spotkaniu Sevilla FC przegrała u siebie z Borussią Dortmund (2:3).

• Tytułu broni Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie
  • Rewanże zaplanowano na 9-10 oraz 16-17 marca
  • Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zaplanowano 29 maja w Stambule

Faworytem dwumeczu była "Stara Dama", który mimo kiepskiej dyspozycji w ostatnich tygodniach, personalnie przewyższała skład drużyny FC Porto. Już pierwsze minuty spotkania w Portugalii pokazały, że nie będzie to łatwe zadanie dla podopiecznych trenera Andrei Pirlo. W 2. minucie błąd obrońców Juventusu wykorzystał Mehdi Taremi, który pokonał Wojciecha Szczęsnego otwierając wynik meczu na Estadio do Dragao.

Lionel Messi wyrównał serię Raula. Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo w klasyfikacji wszech czasów LM

Przyjezdni częściej byli w posiadaniu piłki, jednak przez pierwsze trzy kwadranse nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Agustina Marchesina. Piłkarze Juventusu grali dosyć statycznie, a dobrze ustawiona drużyna "Smoków" nie pozwoliła na wiele ekipie mistrza Włoch.

W pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Giorgio Chiellini. W jego miejsce pojawił się Merih Demiral.

Lepszego początku drugiej połowy zespół Porto nie mógł sobie wymarzyć. Chwilę po zmianie stron po jednej z szybkich akcji w polu karnym znalazł się Moussa Marega, który z bliskiej odległości nie dał szans Szczęsnemu. Od 46. minuty gospodarze prowadzili z Juventusem różnicą dwóch bramek.

Gospodarze po zdobyciu drugiego gola poczuli, że mogą jeszcze bardziej "zranić" piłkarzy ze stolicy Piemontu. Z dystansu próbował Sergio Oliveira, ale dobrze zachował się golkiper reprezentacji Polski.

Na kilka minut przed końcem meczu spokój zachował Federico Chiesa, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce Porto. Juventus szybko ruszył do ataku, szukając remisu przed rewanżem w Turynie. W 84. minucie wyrównać mógł Alvaro Morata, jednak uderzył w środek bramki, gdzie był bramkarz portugalskiej ekipy.

Do końca meczu na Estadio do Dragao wynik nie uległ zmianie. "Stara Dama" nie zdołała odwrócić losów spotkania i w Turynie czeka ją odrabianie strat.

Prestiżowe rozgrywki odwołane. Koronawirus pokrzyżował plany UEFA

W drugim spotkaniu tej fazy Champions League Sevilla FC przegrała w Hiszpanii z Borussią Dortmund (2:3). Dla BVB gole strzelali – dwa Erling Haaland i Mahmoud Dahoud. W składzie niemieckiej drużyny zabrakło Łukasza Piszczka, który jest kontuzjowany.

Pierwsze mecze 1/8 finału Champions League zakończyły się wysokim zwycięstwem PSG z FC Barceloną (4:1) oraz wygraną Liverpoolu z RB Lipsk (2:0).

Rewanże LM zaplanowano na 9-10 oraz 16-17 marca, a finał - na 29 maja w Stambule.