El. MŚ 2022: Anglia - Polska. Wstydu nie było, biało-czerwoni przegrali na Wembley

2021-03-31, 22:20

Grzegorz Krychowiak. Foto: PAP/EPA/Andy Rain / POOL

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała na Wembley z Anglią 1:2 w trzecim meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Biało-czerwoni musieli sobie radzić bez kapitana Roberta Lewandowskiego, który jest kontuzjowany. Po trzech spotkaniach grupy I podopieczni Paulo Sousy zajmują czwarte miejsce w tabeli.

• Polacy po remisie z Węgrami, wygranej z Andorą i porażką z Anglią zajmują czwarte miejsce w grupie I eliminacji MŚ 2022
  • W Londynie biało-czerwoni musieli sobie radzić bez kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, który po ostatecznej diagnozie w Monachium będzie pauzował cztery tygodnie
  • Kolejnym rywalem kadry Paulo Sousy w el. MŚ 2022 będzie Albania, z którą biało-czerwoni zagrają na początku września
  • Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku

Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie, gdy Harry Kane wykorzystał rzut karny po faulu Michała Helika na Raheemie Sterlingu. Wyrównał w 58. minucie Jakub Moder.

Zwycięską bramkę dla zespołu selekcjonera Garetha Southgate'a w 85. minucie zdobył Harry Maguire.

W innych środowych spotkaniach tej grupy: Andora uległa Węgrom 1:4 (0:1), a San Marino przegrało z Albanią 0:2 (0:0).

W tabeli prowadzi Anglia (9 pkt) przed Węgrami (7 pkt) i Albanią (6 pkt). Polska zajmuje 4. miejsce (4 pkt).

Spotkanie na Wembley było trzecim dla reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę w ramach el. MŚ 2022. W pierwszym meczu biało-czerwoni zremisowali w Budapeszcie z Węgrami (3:3), potem wygrali w Warszawie z Andorą (3:0). Kolejne spotkania Polacy rozegrają we wrześniu (2.09 z Albanią, 5.09 z San Marino i 8.09 rewanż z "Synami Albionu").

Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu Anglia Polska (PR1) 51:02
+

górski serwis grafika 1200 .jpg

Eliminacje MŚ potrwają od marca do listopada 2021 roku. Na MŚ zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, zaś reprezentacje z drugich miejsc trafią do baraży. Zagrają w nich także najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów w sezonie 2020/2021 spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupie eliminacji.

Łącznie 12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy ścieżki barażowe, w których rozegrają półfinały i finały. W ten sposób zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ 2022 ze strefy europejskiej.

Mundial w Katarze zostanie rozegrany w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku.

Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu Anglia Polska (PR1) 50:50