El. MŚ 2022: Anglia - Polska. Wstydu nie było, biało-czerwoni przegrali na Wembley

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 22:20
Piłkarska reprezentacja Polski przegrała na Wembley z Anglią 1:2 w trzecim meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Biało-czerwoni musieli sobie radzić bez kapitana Roberta Lewandowskiego, który jest kontuzjowany. Po trzech spotkaniach grupy I podopieczni Paulo Sousy zajmują czwarte miejsce w tabeli.
Grzegorz Krychowiak
Grzegorz KrychowiakFoto: PAP/EPA/Andy Rain / POOL
  • Polacy po remisie z Węgrami, wygranej z Andorą i porażką z Anglią zajmują czwarte miejsce w grupie I eliminacji MŚ 2022
  • W Londynie biało-czerwoni musieli sobie radzić bez kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, który po ostatecznej diagnozie w Monachium będzie pauzował cztery tygodnie
  • Kolejnym rywalem kadry Paulo Sousy w el. MŚ 2022 będzie Albania, z którą biało-czerwoni zagrają na początku września
  • Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku

Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie, gdy Harry Kane wykorzystał rzut karny po faulu Michała Helika na Raheemie Sterlingu. Wyrównał w 58. minucie Jakub Moder.

Zwycięską bramkę dla zespołu selekcjonera Garetha Southgate'a w 85. minucie zdobył Harry Maguire.

W innych środowych spotkaniach tej grupy: Andora uległa Węgrom 1:4 (0:1), a San Marino przegrało z Albanią 0:2 (0:0).

W tabeli prowadzi Anglia (9 pkt) przed Węgrami (7 pkt) i Albanią (6 pkt). Polska zajmuje 4. miejsce (4 pkt).

Spotkanie na Wembley było trzecim dla reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę w ramach el. MŚ 2022. W pierwszym meczu biało-czerwoni zremisowali w Budapeszcie z Węgrami (3:3), potem wygrali w Warszawie z Andorą (3:0). Kolejne spotkania Polacy rozegrają we wrześniu (2.09 z Albanią, 5.09 z San Marino i 8.09 rewanż z "Synami Albionu").

51:02 jedynka-31-03-2021-mecz-anglia-polska-1.mp3 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu Anglia - Polska (PR1)

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Eliminacje MŚ potrwają od marca do listopada 2021 roku. Na MŚ zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, zaś reprezentacje z drugich miejsc trafią do baraży. Zagrają w nich także najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów w sezonie 2020/2021 spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupie eliminacji.

Łącznie 12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy ścieżki barażowe, w których rozegrają półfinały i finały. W ten sposób zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ 2022 ze strefy europejskiej.

Mundial w Katarze zostanie rozegrany w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku.

Pamiętny zwycięski remis na Wembley. Polska zafundowała Anglii koniec świata [TYLKO U NAS]

50:50 jedynka-31-03-2021-mecz-anglia-polska-2.mp3 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu Anglia - Polska (PR1)

3. kolejka el. MŚ 2022:

Anglia - Polska 2:1 (1:0)

Bramki: H. Kane - 18 (rzut karny), J. Moder - 58, H. Maguire - 85

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia)

Anglia: 1-Nick Pope - 2-Kyle Walker, 6-Harry Maguire, 5-John Stones, 3-Ben Chilwell - 8-Kalvin Phillips, 4-Declan Rice, 7-Phil Foden - 11-Mason Mount, 9-Harry Kane (kapitan), 10-Raheem Sterling

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 5-Jan Bednarek, 15-Kamil Glik (kapitan), 14-Michał Helik - 18-Bartosz Bereszyński, 10-Grzegorz Krychowiak, 16-Jakub Moder, 20-Piotr Zieliński, 13-Maciej Rybus - 9-Karol Świderski, 23-Krzysztof Piątek

22:40

22.39 - Dziękujemy za dzisiejszą relację i zapraszamy na kolejne mecze el. MŚ 2022!

22:37

90+4'

KONIEC MECZU!

POLSKA PRZEGRYWA NA WEMBLEY Z ANGLIĄ 1:2 W TRZECIM MECZU EL. MŚ 2022.

22:34

90+2'

Biało-czerwoni szukają jeszcze okazji, ale Anglicy mocno pracują w obronie.

22:33

90+1'

Cztery minuty więcej na Wembley.

22:31

90'

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry...

22:31

89'

Anglicy kradną czas.... Zmiany w ekipie "Synów Albionu".

22:31
    22:30

86'

Świetna akcja Krychowiaka z Jóźwiakiem, ale niestety nie ma bramki....

22:27

85'

Harry Maguire zdobywa bramkę dla Anglii!!!!!!!!!!!!

22:25

83'

Decydująca faza meczu. Ostatnie minuty, czy ktoś pokusi się o trzy punkty ?

22:21

80'

Ostatnie dziesięć minut.

22:21

78'

Akcja lewą stroną Sterlinga, ale atak gospodarzy zatrzymuje Glik. Po rzucie rożnym faulowany był Szczęsny. Gwizdek arbitra, piłka dla Polski.

22:18

76'

Zmiana u biało-czerwonych. Debiut Rafała Augustyniaka, który zastępuje Krzysztofa Piątka.

22:16

75'

Ostatni kwadrans meczu w Londynie. Na Wembley wciąż 1:1.

22:16

74'

Strzał Fodena, ale trafia w mur!

22:15

73'

Foden zatrzymany przez Glika. Będzie rzut wolny blisko pola karnego...

22:13

71'

Zapowiadał się dobry kontratak biało-czerwonych, ale Milik nie sięgnął piłki od Piątka.

22:10

68'

Akcja Polaków w polu karnym gospodarzy, ale Piątek był odwrócony tyłem do bramki. Kontra Anglików i strzał Fodena broni Szczęsny!

22:07

65'

Podopieczni Paulo Sousy po strzelonym golu nabrali wiatru w żagle. Biało-czerwoni nie ustępują Anglikom. Może uda się pokusić o komplet punktów?

22:04

62'

Stały fragment gry Anglików. Główkował Piątek, ale gospodarze mieli rzut z autu. Ostatecznie po dośrodkowaniu kapitana "Synów Albionu", dobra interwencja Szczęsnego.

22:03

61'

Anglicy zaspali w polu karnym, gdzie znalazł się pomocnik Brighton & Hove Albion F.C. i wykorzystał szansę.

22:01

60'

Mamy 1:1 na pół godziny przed końcem meczu. Polacy pójdą za ciosem?

22:00

Remis na Wembley !!!!!

22:00

58'

Jakub Moder!!!!!!!!!! GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!

21:59

56'

Jak pokazują powtórki po ostatniej akcji Polaków. Po dośrodkowaniu w polu karnym gospodarzy Harry Maguire dotknął piłkę ręką. Niestety w eliminacjach MŚ na Starym Kontynencie nie ma... VAR-u.

21:58

55'

Jóźwiak ofiarnie walczył przy bocznej linii. Sędzia jednak dopatrzył się faulu zawodnika Derby County.

21:56

54'

Kolejna zmiana w polskiej kadrze. Kamil Jóźwiak w miejsce Michała Helika.

21:55

Jeszcze kilka ujęć z pierwszej połowy.

21:54

52'

Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy, ale Piątek przeszkodził sobie z... Milikiem.

21:53

51'

Dwójkowa akcja Foden - Walker, ale bardzo dobrze Polacy, którzy wyprowadzili akcję spod własnego pola karnego.

21:52

50'

Szybka akcja Grzegorza Krychowiaka, ale piłkę w polu karnym pewnie przechwycił Nick Pope.

21:51

48'

Anglicy mieli rzut wolny, ale nieudana akcja Fodena.

21:48

47'

Ostre wejście Milika i po 40 sekundach napastnik Olympique Marsylia z żółtą kartką...

21:47

46'

Zaczynamy drugą połowę! Jak odpowiedzą biało-czerwoni? Jedna zmiana w polskich szeregach Milik w miejsce Świderskiego.

21:30

45'

Bjoern Kuipers kończy pierwszą połowę. Polacy przegrywają na Wembley po bramce z rzutu karnego autorstwa Harry'ego Kane'a.

21:29

44'

Ostatnie sekundy pierwszej połowy.

21:29

42'

Kolejna akcja Sterlinga, ale zawodnik "Obywateli" został zatrzymany w ostatniej chwili.

21:25

40'

Póki co nic nie wynika z gry biało-czerwonych. Polacy wyraźnie nastawieni na kontry...

21:22

36'

Zdecydowana przewaga Anglików. Kadra Sousy stara się wrócić do gry, ale rywale ze spokojem panują nad przebiegiem meczu.

21:20

35'

Dziesięć minut do końca pierwszej połowy. Na Wembley wciąż 1:0 dla gospodarzy.

21:18

33'

Polacy cofnęli się zbyt głęboko. "Synowie Albionu" napierają na bramkę Szczęsnego...

21:18

32'

Dośrodkowanie, ale ponownie górą bramkarz Juventusu, który wybija uderzenie kapitana drużyny Anglii.

21:16

31'

Strzał Kane'a, ale świetna interwencja Szczęsnego !!!

21:16

30'

Drużyna Garetha Southgate'a coraz śmielej zaczyna sobie poczynać pod bramką reprezentacji Polski...

21:15

29'

Ponownie zagotowało się w polu karnym gości za sprawą Sterlinga. Bardzo dobre zachowanie Bednarka, który zażegnał niebezpieczeństwo.

21:13

27'

Groźnie zrobiło się pod bramką Polaków. Sterling w ostatniej chwili zatrzymany przez obrońców. Piłkarz Manchesteru City zbyt późno zdecydował się na strzał.

21:09

24'

Polacy starają się stworzyć dogodną sytuację, ale na razie bez skutku.

21:07

22'

Stały fragment gry dla Polski, ale "Synowie Albionu" powstrzymali akcję gości.

21:05

20'

Jak odpowiedzą biało-czerwoni?

21:04

19'

Harry Kane pewnie wykonuje rzut karny. Mamy 1:0 !

21:03

18'

Rzut karny dla Anglików po faulu na Sterlingu!

21:03

17'

"Synowie Albionu" szukali okazji pod bramką Szczęsnego, ale defensywna biało-czerwonych nie dała się zaskoczyć. Anglicy starają się coraz częściej podchodzić w okolice pola karnego gości.

21:01

15'

Pierwszy kwadrans za nami. Spokojne tempo meczu na Wembley.

20:58

13'

Sterling szukał Kane'a w polu karnym, ale faulowany był Bednarek. Polacy zaczną od rzutu wolnego.

20:57

12'

Cały czas Anglicy operują piłką, ale podopieczni trenera Paulo Sousy nie odstają od rywali. Tym razem Foden na spalonym.

20:55

9'

Dobra sytuacja biało-czerwonych, ale Piątek na pozycji spalonej...

20:53

8'

Pierwsza groźna akcja Anglików. Na bramkę Szczęsnego uderzał Foden, na szczęście dla gości bez zagrożenia.

20:51

6'

Próba znalezienia Piątka, ale w ostatniej chwili interweniują obrońcy "Synów Albionu".

20:49

4'

Pojedynek Krychowiak - Sterling i Polak odbiera piłkę Anglikowi, powstrzymując akcję gospodarzy.

20:47

2'

Anglicy spokojnie przy piłce na swojej połowie. Gospodarze wymieniają podania, biało-czerwoni próbują odzyskać futbolówkę.

20:45

1'

Zaczynamy mecz Anglia - Polska w ramach el. MŚ 2022!

20:42

20.42 - Teraz "God Save the Queen".

20:40

20.41 - Czas na hymny obu państw. Na początek "Mazurek Dąbrowskiego" !

20:39

20.39 Drużyny wychodzą na murawę Wembley.

20:27

20.27 - Podopieczni Paulo Sousy na rozgrzewce.

20:10

PÓŁ GODZINY DO MECZU !

19:55

19.55 - GRUPA I: środowe spotkania

San Marino - Albania (Serravalle, godz. 20.45)

Andora - Węgry (Andorra la Vella, 20.45)

19:54

19.54 - Jeszcze kilka ujęć z rywalizacji Anglia - Polska.

19:52

19.52 - Biało-czerwoni już na murawie Wembley.

19:50

19.50 - Mecz w Londynie poprowadzi bardzo doświadczony arbiter Bjoern Kuipers z Holandii. Spotkanie obędzie się oczywiście bez udziału publiczności ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

19:46

19.45 - W ubiegły czwartek piłkarze Paulo Sousy zremisowali w Budapeszcie z Węgrami 3:3, a w niedzielę pokonali w Warszawie Andorę 3:0. Natomiast Anglicy zanotowali dwie wygrane - 5:0 u siebie z San Marino i 2:0 z na wyjeździe Albanią.

GODZINA DO MECZU !

19:45
    19:44

19.44 - Na mecz z Anglią Paulo Sousa postawił m.in. na Michała Helika z Barnsley FC, Jakuba Modera (Brighton), a także Karola Świderskiego z greckiego PAOK Saloniki, którzy wyjdą na Wembley od pierwszych minut.

19:42

19.41Z powodu kontuzji zabraknie Roberta Lewandowskiego, 118-krotnego reprezentanta kraju. W innych dzisiejszych meczach grupy I Andora podejmie Węgry, z kolei San Marino zagra z Albanią.

19:39

19.39 - Ostatni mecz reprezentacji Polski z Anglią...

19:33

19.32 - Szatnia biało-czerwonych na Wembley. Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od ostatniego meczu marcowych eliminacji MŚ 2022.

19:30

19.30 - W takim składzie wyjdą podopieczni trenera Garetha Southgate'a.

19:28

19.28 - Do meczu zostało jeszcze ponad godzinę, tymczasem Wembley gotowe na obie ekipy.

15:54

19.25 - Dobry wieczór Państwu!

Już dzisiaj Polacy zagrają 20. mecz przeciwko drużynie Anglii. Znamy już skład biało-czerwonych, jaki Paulo Sousa delegował na Wembley od pierwszych minut.

/PolskieRadio24.pl/PR1/IAR/PAP

Aby trwale zapisać się w historii futbolu, zazwyczaj pracuje się latami. W Polsce wystarczy jeden gol – wbity Anglikom na Wembley.

Jedno zwycięstwo, siedem remisów i 11 porażek - to bilans dotychczasowych 19 meczów piłkarskiej reprezentacji Polski z Anglią. Bramki: 30-11 na korzyść ekipy "Trzech Lwów". Kolejne spotkanie - w środę na londyńskim Wembley w eliminacjach mistrzostw świata 2022.

El. MŚ 2022: Anglia - Polska. Brytyjskie media ostrzegają. "Nieobecność Lewandowskiego znakiem?"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:03
    Nawet bez Roberta Lewandowskiego piłkarska reprezentacja Polski pozostaje groźna i Anglicy mogą się spodziewać twardego meczu - ocenia w środę brytyjska prasa, analizując silne i słabe strony zespołu Paulo Sousy.