Liga Mistrzów: Liverpool za burtą. Klopp szuka przyczyny: awans straciliśmy w Madrycie

2021-04-15, 09:02

- Rywalizacji nie przegraliśmy tutaj. Straciliśmy w Madrycie. Z dwoma dobrymi meczami mielibyśmy większe szanse na awans - powiedział Juergen Klopp, trener Liverpoolu po odpadnięciu z rywalizacji w Lidze Mistrzów.

• Liverpool mimo kilku okazji zremisował u siebie 0:0 z Realem Madryt w drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów
  • "Królewscy" wcześniej pokonali "The Reds" 3:1

Bundesliga: Lewandowski wróci do gry już w weekend? Boniek: prawdopodobnie będzie na boisku

W meczu Realu z Liverpoolem nie było zbyt wiele emocji. Real pierwsze spotkanie z podopiecznymi Juergena Kloppa wygrał na własnym stadionie 3:1 i spokojnie obronił zaliczkę. W pierwszej połowie środowego rewanżu  Liverpool stworzył kilka dogodnych okazji, ale w drugiej części kompletnie sobie nie radził z obroną "Królewskich".

Według Juergena Kloppa kluczowy w ćwierćfinałowej rywalizacji z Realem był pierwszy mecz. - Rywalizacji nie przegraliśmy tutaj. Straciliśmy w Madrycie. Z dwoma dobrymi meczami mielibyśmy większe szanse na awans. U siebie zagraliśmy dobrze. Byliśmy agresywni, mieliśmy ogromne szanse na początku meczu. Jeśli byśmy jedną z nich wykorzystali, mecz by się otworzył - mówił po spotkaniu menadżer Liverpoolu.

Klopp nie ukrywał w pomeczowych wypowiedziach, że mógł też popełnić błędy przy zmianach. - W drugiej połowie, po 60 minutach, przejęli kontrolę. Mieli więcej piłki. Zrobiliśmy zmiany i być może nie był to odpowiedni moment. Trochę straciliśmy rytm - podkreślił szkoleniowiec.

Liverpool musi się teraz skupić na Premier League, gdzie plasuje się na szóstej lokacie i traci trzy punkty do miejsca, gwarantującego start w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów.

Więcej w relacji Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR). 1:01
+

Liverpool LM wygrał w 2019 roku, jednak w pozostałych trzech z ostatnich czterech sezonów jego podróż kończyły madryckie drużyny - w 2018 przegrał w finale z Realem, a w ubiegłym odpadł w 1/8 finału po dwumeczu z Atletico.