Liga Narodów siatkarzy: Kanada - Polska. Wygrana ekipy Heynena. Sensacyjna porażka Francji [TABELA]

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 19:42
Po trzydniowej przerwie polscy siatkarze wrócili do gry w Lidze Narodów. Biało-czerwoni pokonali w Rimini Kanadę 3:0, choć rywale postawili mistrzom świata ciężkie warunki.
Polscy siatkarze
Polscy siatkarze Foto: Forum/Mariusz Palczynski/MPAimages.com
  • To ósmy triumf Polaków w 10. meczu rozgrywek
  • Mimo trzysetowej wygranej, rywale postawili biało-czerwonym trudne warunki
Liga Narodów siatkarek: niewykorzystane szanse Polek. Biało-czerwone uległy Niemkom

Porażka 0:3 w spotkaniu dziewiątej kolejki fazy zasadniczej LN z Brazylią sprawiła, że biało-czerwoni stracili prowadzenie w tabeli na rzecz "Canarinhos". Polacy wygrali siedem z wcześniejszych dziewięciu spotkań.

W starciu z Kanadą podopieczni Vitala Heynena byli faworytami, ale wygrana, choć trzysetowa, wcale nie przyszła im łatwo.

Łatwo nie było

Pierwszy set długo toczył się w następujący sposób: rywale odskakiwali na dwa punkty, a biało-czerwoni odrabiali stratę (12:10). Kanadyjczycy zdołali zbudować sobie cztery punkty przewagi po asie Sharone'a Vernona-Evansa (15:11). Heynen poprosił o czas, a mistrzowie świata znacznie poprawili grę.

Po asie serwisowym Wilfredo Leona, biało-czerwoni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (16:17). Końcówka była ciekawa, ale to reprezentanci Polski grali lepiej w decydujących momentach. Set dobiegł końca po ataku Piotra Nowakowskiego (22:25).

Druga partia również była wyrównana. Dobrze w ataku spisywał się Bartosz Kurek (6:8). Tym razem to Kanadyjczycy gonili wynik, co udało im się dopiero po bloku na Leonie (16:16). Gdy Stephen Maar wykończył atak rywali, Heynen wziął przerwę (19:17).

Polacy nie tylko odrobili straty, ale też, dzięki świetnym zagrywkom Leona, odzyskali prowadzenie (19:21). W końcówce podopieczni Glenna Hoaga jeszcze powalczyli, jednak biało-czerwoni wygrali też drugą partię. Seta zakończył Jakub Kochanowski (23:25).

Bez straty seta

Trzecia partia była najbardziej jednostronna. Po ataku Leona, biało-czerwoni mieli cztery punkty więcej już na początku seta (1:5). Polacy długo utrzymywali bezpieczną przewagę (6:12). Wydawało się, iż rywale nie zdołają już dojść do głosu.

Świetnie zaczęli jednak grać kanadyjscy środkowi. Arthur Szwarc do dobrej gry w ataku dodał też asa serwisowego i przewaga stopniała do dwóch punktów (14:16). Kilka minut później ten sam środkowy wykończył atak i siatkarze z Ameryki Północnej zbliżyli się na punkt (18:19).

Na szczęście, w końcówce dominowali mistrzowie świata. Polacy poprawili się w każdym elemencie. Dwa ostatnie ataki wykonał Nowakowski, który przesądził o wygranej biało-czerwonych bez straty seta (19:25).

To ósme zwycięstwo drużyny Vitala Heynena.

00:21 kurek po Polska Kanada.mp3 Kurek zwrócił uwagę, że wyjątkowo ważna była dobra gra zespołu w kluczowych momentach meczu (IAR)

Tymczasem w innym spotkaniu doszło do niemałej sensacji. We wtorkowy wieczór Holandia wygrała z Francją 3:2, choć przegrywała już 0:2.

Polacy w środę o godzinie 15.00 zmierzą się z Japonią.

Tegoroczna edycja LN odbywa się w formie sanitarnej "bańki" we włoskim Rimini.

Wyniki 10. serii spotkań Ligi Narodów siatkarzy:
Rosja - Serbia 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:21)
Iran - Australia 2:3 (23:25, 22:25, 25:23, 25:18, 12:15)
Argentyna - Bułgaria 3:1 (25:20, 16:25, 25:18, 25:18)
Japonia - Niemcy 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)
Włochy - USA 0:3 (15:25, 18:25, 21:25)
Kanada - Polska 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)
Brazylia - Słowenia 3:2 (15:25, 25:22, 19:25, 25:13, 15:12)
Holandia - Francja 3:2 (15:25, 22:25, 28:26, 25:23, 15:12)
16. Australia 10 1 9 2 5-29

Liga Narodów: Kanada - Polska 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

Kanada: Tyler Sanders, Lucas van Berkel, Arthur Szwarc, John Gordon Perrin, Nicolas Hoag, Sharone Vernon-Evans, Steven Marshall (libero) - Ryan Sclater, Stephen Maar, Graham Vigrass, Jay Blankenau.

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski (libero) - Maciej Muzaj.

Zapis relacji live:

19:42

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne występy biało-czerwonych w Lidze Narodów!

19:41

19:25 - KONIEC! DŁUGA AKCJA ZAKOŃCZONA ATAKIEM NOWAKOWSKIEGO Z PRZESUNIĘTEJ KRÓTKIEJ!

Łatwo nie było, ale najważniejszy jest triumf w trzech setach!

19:39

18:24 - Piłka meczowa! Świetnie zaatakował Nowakowski.

19:38

18:23 - Polski blok zatrzymuje Vernona-Evansa! Wygrana coraz bliżej.

Kanadyjski trener znowu poprosił o przerwę.

19:36

18:21 - Leon kończy kontrę!

Czas dla Glenna Hoaga.

19:35

18:20 - Kubiak z drugiej linii się nie pomylił.

19:34

18:19 - Wymiana zakończona punktem zdobytym przez Szwarca. Już tylko punkt przewagi...

19:34

17:19 - Ataki ze środka są mocnym punktem rywali. Znowu dobrze spisał się Van Berkel.

19:32

16:18 - Van Berkel ładnie zaatakował ze środka.

19:32

15:17 - Vernon-Evans myli się dzisiaj dość rzadko. Tym razem znów skutecznie.

19:31

14:17 - Na szczęście, Szwarc zepsuł zagrywkę.

19:30

14:16 - Czas dla Heynena po asie serwisowym Szwarca.

19:29

13:16 - Szwarc znowu skutecznie. Dobrze na boisko wprowadził się rezerwowy rozgrywający Jay Blankenau.

19:28

12:16 - Kurek kończy atak z prawej strony.

19:27

12:15 - Atak z krótkiej Szwarca. Nowakowski nie był w stanie zablokować rywala.

19:26

11:14 - Vernon-Evans skutecznie po prostej.

19:26

10:14 - Sędziowie odgwizdali podwójne odbicie u Sandersa.

19:25

10:13 - Hoag gra dzisiaj dobre zawody. Teraz popisał się skuteczną kiwką.

19:23

9:12 - Blok na Kurku. Kanadyjczycy zbliżyli się na trzy punkty.

19:23

8:12 - Mocny atak Hoaga. Paweł Zatorski nie dał rady w obronie.

19:21

6:12 - Świetne zachowanie Kurka.

19:21

6:11 - Kubiak przepchnął się na lewym skrzydle.

19:20

5:10 - Sprytne zachowanie Kochanowskiego przy siatce.

19:19

5:8 - Perrin skutecznie.

19:18

4:8 - Autowa zagrywka Hoaga i mamy przerwę techniczną.

19:17

3:6 - Autowa zagrywka Kochanowskiego.

19:15

1:5 - Dobrze Leon! Powiększamy przewagę!

19:15

1:4 - Hoag wyraźnie myli się w ataku.

19:13

0:3 - Kurek zdobywa kolejny punkt. Dobry początek seta!

19:13

0:2 - As serwisowy Fabiana Drzyzgi!

19:12

0:1 - Kurek kończy atak.

19:09

23:25 - Ufff! Wygrywamy drugą partię po ataku Kochanowskiego!

19:07

22:24 - Mamy szczęście! Autowy atak Maara. Piłka setowa.

19:05

21:23 - Zepsuta zagrywka Hoaga.

19:04

21:22 - Czas dla Heynena po skutecznym bloku rywali na Kubiaku.

19:03

19:22 - Maar atakuje w aut! Kanadyjczycy sprawdzali sytuację, ale challenge wskazał błąd ich siatkarza.

19:02

19:21 - Znowu as Leona!

19:01

19:20 - Leon trafia zagrywką!

19:00

19:19 - Szczęśliwa dla nas weryfikacja systemu challenge.

Okazało się, że po autowym zagraniu Kubiaka, piłka odbiła się od rąk Hoaga.

18:58

19:17 - Niedługo po wejściu na parkiet Stephen Maar wykończył kontrę....

Vital Heynen prosi o czas, bo sytuacja staje się nieciekawa.

18:57

18:17 - As serwisowy Vernona-Evansa... Kanada na prowadzeniu.

18:57

17:17 - Ładna wystawa Sandersa do Arthura Szwarca, a kanadyjski środkowy zdobywa punkt.

18:56

16:17 - Blokujemy Hoaga.

18:55

16:16 -Kanadyjczycy wyrównują po bloku na Leonie. Szkoda, bo wcześniej świetnie w obronie zachował się Kubiak, który podbił atak Hoaga.

18:53

14:16 - Kolejny w tym meczu dobry atak Kurka z prawego skrzydła.

Druga przerwa techniczna.

18:51

13:15 - Kochanowski skutecznie ze środka.

18:51

13:14 - Vernon-Evans mocnym atakiem radzi sobie z Polakami.

18:50

12:13 - Autowy atak Kubiaka.

18:49

11:13 - Hoag zmniejsza straty Kanadyjczyków.

18:48

10:13 - Bardzo nieudany atak Vernona-Evansa daje nam trzypunktową przewagę.

18:47

10:11 - Hoag mocnym zbiciem poradził sobie z naszymi blokującymi.

18:46

9:10 - Kurek serwuje w siatkę.

18:46

8:10 - Nowakowski obija blok.

18:44

8:9 - Chyba najdłuższa wymiana meczu zakończona złym zagraniem Kurka, które wylądowało na siatce.

18:44

7:9 - Kubiak znowu skutecznie atakuje z pipe'a.

18:43

7:8 - Vernon-Evans rozgrywa dzisiaj dobre zawody. Były siatkarz Onico Warszawa popisał się sprytnym atakiem.

18:41

6:8 - Pewny atak Kurka oznacza pierwszą przerwę techniczną.

18:41

6:7 - Kiwka Kubiaka okazuje się skuteczna.

18:38

4:4 - Hoag poradził sobie z polskimi blokującymi.

18:37

3:4 - Nowakowski dobrze zaatakował ze środka.

18:36

2:3 - Leon znowu obił ręce blokujących.

18:36

2:2 - Zagrywka Jakuba Kochanowskiego ląduje na aucie.

18:35

1:2 - Leon przedarł się przez blok.

18:34

0:1 - Drugi set rozpoczyna się od ataku Kurka.

18:31

22:25 - Wygrywamy pierwszego seta! Pewny atak Piotra Nowakowskiego!

18:30

22:24 - Vernon-Evans poradził sobie z blokiem.

18:29

21:24 - Drzyzga zagrał pipe'a z Kubiakiem i mamy piłkę setową!

18:28

20:23 - Leon atakuje skutecznie po tym, jak rywale nie przyjęli zagrywki Kubiaka!

Czas dla kanadyjskiego szkoleniowca.

18:27

20:22 - Hoag zatrzymany przez Kurka i Kochanowskiego! Mamy dwa punkty przewagi w bardzo ważnym momencie seta!

18:26

20:20 - Prowadziliśmy przez chwilę, ale Vernon-Evans szybko wyrównuje. Kanadyjski atakujący jest skuteczny.

18:25

19:19 - Wyraźny aut po zagrywce T.J. Sandersa.

18:25

19:18 - Kanada wraca na prowadzenie po tym, jak Perrin obił ręce biało-czerwonych.

18:24

18:18 - Ładny atak Vernona-Evansa. Piłka wylądowała na dziewiątym metrze.

18:23

17:18 - Przytomne zachowanie Nowakowskiego na siatce. Środkowy "dobił" piłkę, która wróciła po ataku Kubiaka.

18:21

16:17 - Wreszcie prowadzimy! Steven Marshall nie przyjmuje zagrywki Leona!

Nasz lider posłał piłkę z prędkością 130 km/h.

18:20

16:16 - Wyrównujemy po błędzie Perrina w ataku!

18:19

16:15 - Kubiak wykorzystuje błąd Kanadyjczyków, kończąc kontrę.

Przerwa dla kanadyjskiego szkoleniowca.

18:17

16:13 - Druga przerwa techniczna po ataku Hoaga z lewego skrzydła.

18:17

15:13 - Nowakowski i Leon zablokowali Vernona-Evansa!

18:15

15:11 - As serwisowy Vernona-Evansa...

Robi się nieciekawie, więc o przerwę prosi Vital Heynen.

18:14

14:11 - Skuteczna kiwka Hoaga. Kanadyjczycy trzymają dystans.

18:13

13:11 - Kurek jest dzisiaj skuteczny.

18:13

12:10 - Potężny atak Leona z drugiej linii.

18:12

12:9 - Popsuta zagrywka Fabiana Drzyzgi.

18:11

11:8 - Blok na Michale Kubiaku...

18:11

10:8 - Teraz kontrę rywali kończy Sharone Vernon-Evans.

18:10

8:8 - Kontratak wykończony przez Kurka daje nam kolejny remis. Wcześniej dobra zagrywka Piotra Nowakowskiego.

18:09

8:7 - Mocny atak Kurka.

18:08

8:6 - Przerwa techniczna przy dwupunktowej przewadze Kanady.

18:07

7:5 - As serwisowy Hoaga. Znowu tracimy dwa punkty.

18:06

5:5 - Leon kończy kontrę Polaków i znowu mamy remis.

18:05

5:4 - Tym razem skutecznie Leon, ale wciąż tracimy punkt.

18:04

4:3 - Bartosz Kurek skutecznie z prawego skrzydła.

18:04

4:2 - Nicholas Hoag kończy kontrę. Atak po bloku i punkt dla Kanady.

18:03

2:2 - Szybko wyrównujemy. Kanadyjczycy nie przyjęli zagrywki Michała Kubiaka, a mocne zbicie Leona dało punkt!

18:02

2:0 - Punktowa zagrywka Johna Gordona Perrina.

Były przyjmujący Asseco Resovii ustrzelił Wilfredo Leona.

18:02

1:0 - Lukas Van Berkel kończy atak ze środka.

18:01

18.02 - Zaczynamy!

18:00

18.01 - Trenerzy Glenn Hoag i Vital Heynen wybrali składy.

Kanada: TJ Sanders, Lukas Van Berkel, John Gordon Perrin, Sherone Vernon-Evans, Arthur Szwarc, Nicholas Hoag, Steven Marshall (libero)

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Wilfredo Leon, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (libero)

17:58

17.59 - Zespoły skończyły rozgrzewkę.

17:57

17.57 - Ostatnia porażka z Brazylią (0:3) sprawiła, że biało-czerwoni nie są już liderami tabeli Ligi Narodów.

Podopieczni Vitala Heynena rozpoczynali 10. kolejkę jako drugi zespół turnieju.

17:54

17.55 - Witamy i zapraszamy na relację z kolejnego meczu polskich siatkarzy w Lidze Narodów.

Dzisiaj rywalem Polaków w Rimini będą Kanadyjczycy.

Reprezentacja Polski przegrała w Rimini z Brazylią w meczu 9. kolejki siatkarskiej Ligi Narodów 0:3 (17:25, 26:28, 19:25). Podopieczni Vitala Heynena spadli na drugie miejsce w tabeli turnieju.