more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów: spięcie Luisa Enrique z dziennikarzami. "Wiem więcej o piłce"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 16:44
Luis Enrique nie po raz pierwszy nie gryzł się w język w rozmowie z dziennikarzami. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii przyznał przed meczem z Włochami w Lidze Narodów, że kompetnie nie interesują go opinie mediów na temat jego wyborów.
Luis Enrique
Luis EnriqueFoto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Louis Enrique właściwie od początku swojej przygody z reprezentacją Hiszpanii nie ma łatwego życia z przedstawicielami mediów. Jego wybory wielokrotnie były kwestionowane, a dziennikarze nie omijali żadnej okazji, by skrytykować kadrę "La Furia Roja" - mimo, że wyniki osiągane przez trenera można uznać za przyzwoite. 

Piłkarze Enrique dobrze dobrze spisywali się w Lidze Narodów, jednak prawdziwym testem tej drużyny miały być mistrzostwa Europy. Choć nie zaczęło się zbyt dobrze, to drużyna stopniowo się rozpędzała, ostatecznie dochodząc do półfinału, w którym uległa późniejszym triumfatorom - Włochom w rzutach karnych. Już wtedy Enrique musiał bronić swoich wyborów, dodatkowo odpierał też ataki na Alvaro Moratę, który porażał nieskutecznością. 

Turniej odebrano jednak pozytywnie, podkreślając, że drużyna ma ogromny potencjał, a odpadnięcie w półfinale było "porażką z przyszłością".

Przed spotkaniem z mistrzami Europy w półfinale Ligi Narodów znów było jednak gorąco w kontakcie z dziennikarzami. Przedstawiciele mediów narzekali na brak napastnika z prawdziwego zdarzenia, zastanawiali się też nad tym, czy błędem jest powołanie dla niedoświadczonego Gaviego i będącego pod formą Sergiego Roberto. 

Enrique, zapytany, czy nie ma wrażenia, że jego wybory są krytykowane bardziej niż zwykle, odpowiedział w sposób, który nie miał w sobie nic z chęci zakopania topora wojennego.

- Nic o tym nie wiem. Nie czytam prasy sportowej, nie oglądam telewizji, nie słucham radia, więc nie wiem, co mówi się o kadrze. Uważam, że wiem o piłce zdecydowanie więcej niż większość tych, którzy wypowiadają się na temat reprezentacji - przyznał.

- Mam też znacznie więcej informacji niż dziennikarze. Znam piłkarzy i wiem, czego od nich potrzebuję. Od lat nie usłyszałem opinii, która mogłaby mnie zainteresować - dodał.

Z jednej strony słowa te mogą być odebrane jako aroganckie, z drugiej jednak Enrique ma pokaźne doświadczenie w roli zarówno trenera, jak i piłkarza. Był jednym z najlepszych hiszpańskich graczy przełomu wieków. Zabrakło mu tylko wielkiego sukcesu reprezentacyjnego, bo trudno za taki uznać złoty medal olimpijski z igrzysk w Barcelonie.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem