El. MŚ 2022: czym rzucali Albańczycy? Dziennikarz pokazał zdjęcie

2021-10-13, 08:10

Polscy piłkarze zostali obrzuceni przez albańskich fanów różnymi przedmiotami . Foto: PAP/EPA/Malton Dibra

Mecz Albania - Polska (0:1) został przerwany na ponad 20 minut ze względu na skandaliczne zachowanie fanów gospodarzy w Tiranie. Dziennikarz TVP Szymon Borczuch pokazał zdjęcie, na którym widać, czym Albańczycy rzucali w polskich piłkarzy.

• Mecz został przerwany w 77. minucie, gdy Biało-Czerwoni cieszyli się z bramki Karola Świderskiego
  • Spotkanie udało się dokończyć, jednak albańscy kibice wciąż byli niespokojni

El. MŚ 2022: Robert Lewandowski zadowolony z wygranej. "Było trochę niebezpiecznie"

Biało-Czerwoni byli drużyną lepszą i zasłużenie pokonali Albańczyków. Fani gospodarzy na trybunach od początku meczu byli bardzo głośni i w 77. minucie zdecydowanie przesadzili.

Mecz przerwany

W cieszących się po bramce Karola Świderskiego reprezentantów Polski rzucali butelkami i innymi przedmiotami. Mecz przerwano na ponad 20 minut. Ostatecznie francuski sędzia Clement Turpin zdecydował się wznowić spotkanie.

Mecz udało się dograć, jednak w jego końcówce jeden z kibiców rzucił zapalniczką w polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego. Po meczu przerwano natomiast wywiad Karola Świderskiego, gdyż kibice wciąż nie przestali się agresywnie zachowywać.