Liga Mistrzów: Inter o krok od awansu. Haller ustrzelił dublet i dogonił Lewandowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 20:44
Inter Mediolan pokonał Szachtar Donieck 2:0 i zbliżył się do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kolejne zwycięstwo zaliczył również Ajax Amsterdam, który po dwóch golach Sebastiena Hallera wygrał z Besiktasem 2:1. Francuz zrównał się w liczbie bramek w obecnej edycji Champions League z Robertem Lewandowskim.
Sebastien Haller strzelił dwa gole w meczu z Besiktasem
Sebastien Haller strzelił dwa gole w meczu z BesiktasemFoto: PAP/EPA/ERDEM SAHIN

Zdecydowanymi faworytami starcia w Mediolanie byli gospodarze, którzy z siedmioma punktami byli wiceliderami grupy D. W 25. minucie meczu do siatki Szachtara trafił Ivan Perisic, ale jego bramka została anulowana po analizie VAR. W kolejnych minutach "Nerazzurri" wciąż atakowali, ale Anatolii Trubin zatrzymał groźne uderzenia Edina Dzeko, Perisicia i Lautaro Martineza.

Gracze z Donbasu przetrwali jednak napór Interu i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie ataki gospodarzy przyniosły kolejną nieuznaną bramkę - w 57. minucie piłkę do siatki wpakował Lautaro Martinez, ale powtórki wykazały, że wcześniej sfaulował rywala.

4 minuty później padła pierwsza "legalna" bramka na San Siro. Dynamiczny kontratak strzałem z 16. metra wykończył Edin Dzeko. Po chwili Bośniak podwyższył na 2:0, trafiając głową z bliskiej odległości.

Zwycięstwo praktycznie zapewniło podopiecznym Simone Inzaghiego awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Nerazzurri" awansowali na fotel lidera grupy D, ale jeśli Real Madryt, wygra o 21 z Sheriffem Tyraspol, wróci na prowadzenie.

W drugim rozgrywanym o 18:45 spotkaniu Besiktas podejmował jedną z rewelacji rozgrywek Ajax Amsterdam. Wynik w 23. minucie bramką z rzutu karnego otworzył Rachid Ghezzal.

Po przerwie Holendrzy odrobili straty za sprawą Sebastiena Hallera, któremu asystował Nicolas Tagliafico. Była to jego 8. bramka w 5. meczu bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Dziewiąte trafienie Francuz zaliczył w 69. minucie i wyprowadził Ajax na prowadzenie. Tym samym Haller dogonił Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców LM.

Podopieczni Erika ten Haga prowadzą w grupie C z kompletem 15 "oczek". Besiktas zajmuje 4. miejsce z zerowym dorobkiem punktowym i stracił szansę na pozostanie w europejskich pucharach.

Real Madryt pokonał 2:1 Szachtar Donieck w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Dwa gole dla "Królewskich" strzelił Karim Benzema, a przy jego trafieniach asystował Vinicius Junior. Trudnej sytuacji w grupie nie poprawił AC Milan, który tylko zremisował z FC Porto 1:1.

Xavi zadebiutował w Lidze Mistrzów jako menedżer, wynik meczu z Benficą (0-0) pozostawia jednak wiele do życzenia. Portugalska drużyna traci do Barcelony jedynie dwa punkty i, w przypadku zwycięstwa z Dynamem, może dogonić "Blaugranę". - Zdobyliśmy jeden punkt, to nie jest warte Barcelony - mówił po meczu Hiszpan.

Liga Europy: trener Leicester nie lekceważy Legii. "Musimy pokazać pasję"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 18:21
Trener piłkarzy Leicester City Brendan Rodgers spodziewa się, że czwartkowy grupowy mecz z Legią Warszawa w Lidze Europy może przypominać spotkanie ze Spartakiem Moskwa, które "Lisy" zremisowały 1:1. - Niezależnie od gry, jaką pokaże Legia, musimy skupić się na sobie i naszych pomysłach - zaznaczył.