LM siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police zwycięska w Serbii. Mistrzynie Polski liderkami grupy

2021-12-08, 20:00

Siatkarki GrupY Azoty Chemik Police pokonały na wyjeździe serbski ŽOK Ub w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń. Foto: FORUM/ARTUR MARCINKOWSKI/FotoNews

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały na wyjeździe serbski ŽOK Ub (3:1) w drugim meczu grupy E Ligi Mistrzyń. To druga wygrana podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego w tej edycji LM.

• Rozgrywki odbywają się od sezonu 1960/1961. Najwięcej tytułów ma na swoim koncie Dinamo Moskwa - 11
  • Wśród polskich drużyn najlepsze wyniki osiągał AZS-AWF Warszawa - dwa razy drugie miejsce w latach 1961 i 1963. Wtedy rywalizowano pod nazwą Puchar Europy Mistrzyń Krajowych
  • Dwa razy na ostatnim stopniu podium stawał Start Łódź - 1973 i 1978
  • Poprzednią edycję Ligi Mistrzyń wygrał włoski zespół Imoco Volley Conegliano

Wyjazd do Serbii

Wcześniej dwa mecze w grupie A wygrał Developres Bella Dolina Rzeszów

Na inaugurację Ligi Mistrzyń siatkarki Grupa Azoty Chemika Police pokonały pewnie w Szczecinie węgierski zespół Fatum Nyiregyhaza 3:0 (25:11, 25:13, 25:14).

Teraz policzanki rywalizowały na wyjeździe z serbskim klubem ŽOK z miasta Ub, na pd.-zach. od Belgradu. Podopieczne Jacka Nawrockiego w pierwszym secie stoczyły wyrównany pojedynek z gospodyniami. Po stronie polskiej drużyny bardzo dobrze prezentowały się Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik i Martyna Czyrniańska. Ostatecznie udało się wygrać początkową partię 25:20.

Druga część meczu to wysokie prowadzenie ŽOK Ub. Serbki odskoczyły na... dziewięć punktów, prowadząc 13:4. W zespole z Ub wyróżniały się między innymi Sara Pavlovic i Ljubica Kecman. Zespół trenera Nawrockiego próbował odrabiać straty, ale tę partię wygrały gospodynie 25:18.

Trzeci set to również wyrównana walka, ale tym razem mistrzynie Polski nie popełniły większych błędów i przechyliły szalę na swoją korzyść, wygrywając różnicą pięciu punktów 25:20.

Mistrzynie Polski na czele grupy

Policzanki w czwartym secie udowodniły swoją formę i pewnie wygrały tę partię do 16 - zaliczając drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzyń. Po dwóch kolejkach Grupa Azoty Chemik Police z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w grupie E.

W następnym meczu - 23 grudnia - policzanki zagrają u siebie z obrończynami tytułu Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie. Mecz zaplanowano na godz. 18.00.

Do 1/4 finału Ligi Mistrzyń awansują zwycięzcy pięciu grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Finał, zarówno męski jak i żeński, odbędzie się 21 lub 22 maja.

Tytułu broni włoska drużyna Imoco Volley Conegliano, w której występuje reprezentantka Polski Joanna Wołosz.