X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Wojciech Pertkiewicz nowym prezesem Jagiellonii Białystok

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 20:45
Od 1 lutego nowym prezesem zarządu Jagiellonii Białystok będzie Wojciech Pertkiewicz. Zastąpi na tym stanowisku Agnieszkę Syczewską. To kolejne zmiany personalne w tym klubie piłkarskiej Ekstraklasy. Kilka dni temu nowym trenerem drużyny został Piotr Nowak.
Wojciech Pertkiewicz został nowym prezesem Jagiellonii Białystok. Kilka dni temu Duma Podlasia potwierdziła, że następcą Ireneusza Mamrota został Piotr Nowak
Wojciech Pertkiewicz został nowym prezesem Jagiellonii Białystok. Kilka dni temu "Duma Podlasia" potwierdziła, że następcą Ireneusza Mamrota został Piotr NowakFoto: PAP/Marcin Gadomski
  • Jagiellonia Białystok w rundzie jesiennej zajęła dopiero 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy. "Duma Podlasia" ma tylko osiem punktów przewagi nad strefą spadkową
  • Agnieszka Syczewska pozostanie w zarządzie jako wiceprezes i dyrektor zarządzający.

Zmiany na "górze" Jagiellonii

O zmianach w zarządzie poinformowało we wtorek oficjalnie biuro prasowe Jagiellonii. Jak podano, Agnieszka Syczewska, która kilka miesięcy temu objęła stanowisko po rezygnacji Cezarego Kuleszy (gdy ten podjął decyzję o starcie w wyborach na nowego prezesa PZPN), pozostanie w zarządzie jako wiceprezes i dyrektor zarządzający.

Wojciech Pertkiewicz pełnił funkcję prezesa Arki Gdynia w latach 2012–2019, a od 2020 roku był w radzie nadzorczej tego klubu. Za jego kadencji gdynianie wywalczyli Puchar Polski, a także dwa Superpuchary Polski.

- Sam fakt "transferu" do klubu z Ekstraklasy jest dla mnie zaszczytem. Zanim jednak przeprowadzę się do Białegostoku, muszę zamknąć kilka tematów biznesowych i zawodowych, dlatego formalnie funkcję prezesa zacznę pełnić od 1 lutego. Wspólnie z radą nadzorczą nakreśliliśmy kierunek zmian, w którym powinien podążać klub - powiedział Pertkiewicz, cytowany w komunikacie Jagiellonii.

Kolejne ruchy kadrowe w Białymstoku?

Zapowiedział kolejne ruchy kadrowe w Jagiellonii Białystok, ale szczegółów nie podał. - Wspólnie z Agnieszką Syczewską, która zna klub od podszewki, będziemy mocno analizowali, co da się zrobić, aby wykorzystać potencjał drzemiący w klubie, który jest projektem społecznym - dodał.

- Interesuje nas gra o wysokie miejsca w tabeli, a w perspektywie medale. Bardzo koncentruję się nad sprawami budżetowymi, gdzie odpowiedzialność jest nieodzowna. Doskonale zdaję sobie sprawę, że oczy wszystkich zwrócone są na boisko, ale funkcjonowanie każdej firmy zaczyna się od tabelek "excelowskich" - powiedział Pertkiewicz.

Dodał, że w drugiej części obecnego sezonu oczekuje od zespołu "marszu w górę tabeli". - Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie takie proste, musimy pamiętać o kontuzjach kluczowych zawodników (poważny uraz leczy m.in. Hiszpan Jesus Imaz - przyp. red.). Ponadto, jak słyszałem, jesienią w drużynie kulała motywacja i sfera mentalna u zawodników. Wierzę, że trener Nowak ze swoim podejściem zdejmie z piłkarzy presję i otworzy głowy. Siła i możliwości zespołu są znacznie wyższe, niż sugeruje to miejsce w tabeli – dodał.

- To był bardzo wymagający czas. Stale poszukujemy rozwiązań mających przybliżyć nas do wyjścia z sytuacji, w której się znaleźliśmy, a której nikt w naszym klubie nie akceptuje. Jednym z tych rozwiązań jest powołanie nowej osoby na stanowisko prezesa zarządu [...]. To pozwoli mi wrócić do roli, z której uczciwie i sumiennie wywiązywałam się przez wiele lat - powiedziała Agnieszka Syczewska, która przed kilkumiesięcznym epizodem na stanowisku prezesa, przez wiele lat była członkiem zarządu i wiceprezesem Sportowej Spółki Akcyjnej.


- Doszliśmy do wniosku, że klub wymaga kolejnych zmian, a jedną z nich jest wzmocnienie jego struktur. Trudny czas wymaga trudnych decyzji. Trzeba przedłożyć nad wszystko interes i dobro organizacji, by móc dalej realizować działania mające na celu przebudzić klub z letargu, w jakim się od jakiegoś czasu pogrążał - dodała Syczewska.

Nowy trener "Dumy Podlasia"

Po zakończeniu pierwszej części sezonu piłkarskiej Ekstraklasy, który zakończyła na jedenastym miejscu, Jagiellonia rozstała się z dotychczasowym trenerem Ireneuszem Mamrotem, choć ówczesna prezes zapowiadała, że pozycja szkoleniowca - mimo nie najlepszych wyników drużyny w tym sezonie - nie jest zagrożona.

Kilka dni temu zakontraktowała nowego trenera, został nim Piotr Nowak. Podpisał umowę obowiązującą do połowy 2023 roku. Przygotowania do rozgrywek Jagiellonia rozpocznie pod koniec tego tygodnia.

Paulo Sousa rezygnuje. Lista kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski:

Czytaj także:

Czytaj także

Jagiellonia Białystok znalazła trenera. Piotr Nowak wraca do Ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 10:03
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Ireneusz Mamrot przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Jagiellonii Białystok. W sylwestrowy poranek klub Ekstraklasy ogłosił, że nowym szkoleniowcem został Piotr Nowak, z którym podpisano umowę do 30 czerwca 2023 roku. 
rozwiń zwiń