more_horiz
Wiadomości

Chcą zburzyć Pałac Kultury i Nauki - "ruski symbol". Transparent podczas meczu Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2022 09:14
Podczas meczu Ekstraklasy z Legią Warszawa kibice Śląska Wrocław wywiesili ciekawy transparent, domagając się wyburzenia... Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie jako "ruski symbol". Przypomnijmy, że już od prawie dwóch tygodni trwa zbrojna agresja Rosji na Ukrainę. 
Kibice Śląska Wrocław podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy z Legią Warszawa
Kibice Śląska Wrocław podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy z Legią WarszawaFoto: PAP/Leszek Szymański

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. Agresorzy próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów. 

Ekstraklasa. Kibice Śląska Wrocław chcą zburzyć... Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Rosja cały czas toczy wojnę na Ukrainie, bezpodstawnie naruszając terytorium niepodległego kraju. Z każdym dniem na Federację Rosyjską nakładane są sankcje gospodarcze, ale również organizacje sportowe biorą sprawy w swoje ręce, wykluczając rosyjskich i białoruskich zawodników z wszelkich wydarzeń międzynarodowych. 

Zawodnicy, a także kluby wyrażają swoje stanowiska i apelują o zawieszenie broni. Tymczasem podczas ostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy kibice Śląska Wrocław domagali się... wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W stolicy na meczu z Legią wywiesili transparent z hasłem - "Niech ruskich symbol nie oglądają nasze dzieci i wnuki, wyburzmy Pałac Kultury i Nauki". 

PKiN jednym z największych budynków w Polsce

PKiN to przykład realizmu socjalistycznego. Został wybudowany w latach 1952-1955 jako "dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego". Do 1956 roku był to Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Jest drugim najwyższym budynkiem w Polsce. Posiada ponad 3 tys. pomieszczeń. 


Polskie Radio udostępniło w swoich kanałach internetowych sygnał publicznego ukraińskiego radia. Dzięki temu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy mogą słuchać, w prostszy sposób, programu radiowego w swoim języku.
  

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także