Liga Europy: szalony mecz w Londynie. West Ham remisuje z Lyonem

2022-04-07, 23:13

West Ham zremisował z Lyonem 1:1. Foto: ANDREW BOYERS/Reuters/Forum

Braga pokonała u siebie Rangersów 1:0, a West Ham zremisował z Lyonem 1:1 w pierwszych meczach ćwierćfinałowych Ligi Europy. "Młoty" drugą połowę rozegrały w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Aaron Cresswell.

Rangers nie zdobyli Bragi

Piłkarze Bragi od pierwszego gwizdka ruszyli do ataków na bramkę strzeżoną przez Allana McGregora. W 25. minucie Ricardo Horta trafił w słupek, a chwilę później gospodarze celebrowali zdobycie przez niego pierwszej bramki. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem sędzia, po analizie VAR, dopatrzył się faulu na jednym z piłkarzy szkockiej ekipy.  W 40. minucie nie było mowy o wątpliwościach - Abel Ruiz popisał się celnym strzałem zza "szesnastki" i wyprowadził Bragę na prowadzenie.

Druga część meczu nie obfitowała w wiele okazji. Groźnie było w 72. minucie, kiedy Connor Goldson strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka nieznacznie minęła jednak słupek bramki gospodarzy. Zwycięstwo 1:0 oznacza, że Braga pojedzie do Glasgow ze skromną zaliczką.

Pech Młotów

W Londynie Lyon próbował ataku pozycyjnego, podczas gdy West Ham wyprowadzał groźne kontry. W 18. minucie gry jedną z nich mógł wykorzystać Said Benrahma, który otrzymał doskonałe podanie od Craiga Dawsona, jednak na jego drodze stanął Anthony Lopes, który zdołał obronić groźny strzał. Kluczowym momentem pierwszej połowy była jej końcówka. Wtedy też obrońcom uciekł Moussa Dembele, jednak jeszcze przed polem karnym został nieprzepisowo zatrzymany przez Aarona Cresswella. Arbiter nie wahał się ani chwili i pokazał Anglikowi czerwoną kartkę.

Choć wydawało się, że sytuacja "Młotów" jest katastrofalna i skupią się oni na utrzymaniu remisu, to już w 52. minucie świętowali zdobycie bramki. Po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców Lyonu i trafiła do Jarreda Bowena, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki.

W 66. minucie po zgraniu w strzale z ostrego kąta Alphonse Areola sparował piłkę, która odbiła się jeszcze od Ryana Fredericksa i trafiła pod nogi Tanguy'a Ndombele, który z bliskiej odległości umieścił ją w bramce "Młotów".

W końcówce spotkania gospodarze mieli okazję po wyprowadzeniu kontry. Została ona jednak przerwana przez... jednego z ich kibiców, który wbiegł na murawę. Mimo kilku groźnych okazji gości, mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Braga 1:0 Rangers