La Liga: Real wygrywa i umacnia się na prowadzeniu. Zaskakująca porażka Atletico

2022-04-09, 22:54

Casemiro strzelił gola w meczu przeciwko Getafe. Foto: PAP/EPA/Kiko Huesca

Real Madryt wygrał z Getafe 2:0 i zwiększył swoją przewagę w tabeli nad Sevillą do 12 punktów. Znacznie gorzej spisali się sąsiedzi "Los Blancos", czyli ekipa Atletico, która przegrała z Mallorcą 0:1.

"Królewscy" od początku do końca meczu kontrolowali boiskowe wydarzenia, mimo że zagrali bez Luki Modricia, Toniego Kroosa, Daniego Carvajala i Ferlanda Mendy'ego, odpoczywających po środowym meczu z Chelsea (3:1). Wynik w 39. minucie otworzył Casemiro, który wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Viniciusa. Był to pierwszy gol Brazylijczyka w tym sezonie. Na 2:0 w  podwyższył Lucas Vazquez, finalizując koronkową akcję Realu w polu karnym gości.

Przegrało Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone niespodziewanie ulegli walczącej o utrzymanie Mallorce 0:1. Gola na wagę zwycięstwa ekipy z Balearów strzelił w 68. minucie Vedad Muriqi. W niedzielę potknięcie "Rojiblancos" w meczu z Levante będzie próbowała wykorzystać Barcelona, która ma tyle samo punktów co mistrzowie Hiszpanii (57), ale rozegrała o dwa spotkania mniej.

Ekipie z Madrytu depcze po piętach Betis Sewilla, który w sobotę pokonał Cadiz 2:1. Zespół z Andaluzji wprawdzie przegrywał od 58. minuty po golu Ivana Alejo. Końcówka należała jednak do podopiecznych Manuela Pellegriniego - w 78. minucie po asyście Nabila Fekira wyrównał Cristian Tello, a 7 minut później o zwycięstwie "Verdiblancos" przesądził Borja Iglesias, skutecznie egzekwując rzut karny. Betis zajmuje 5. lokatę i do Atletico traci już tylko punkt.

Punktami podzielili się z kolei niedawni pogromcy Chelsea, czyli Villarreal oraz Athletic Bilbao. "Lwy" objęły prowadzenie w 43. minucie za sprawą Raula Garcii, a podopieczni Unaia Emery'ego wyrównali po golu Alfonso Pedrazy z 60. minuty. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli - Villarreal jest 7. a Athletic zajmuje 8. lokatę (odpowiednio: 46 i 45 punktów).