more_horiz
Wiadomości

Jacht "I Love Poland" zdobył IMA Caribbean Maxi Challenge

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 13:52
Pięknym sukcesem jachtu "I love Poland” (Volvo70) dowodzonego przez Grzegorza Baranowskiego zakończył się tegoroczny Caribbean Maxi Challenge. Międzynarodowe Stowarzyszenie jachtów klasy Maxi IMA ustanowiło w tym roku nowe trofeum przyznawane za najlepszy wynik w cyklu regat, na które składały się RORC Transatlantic Race, RORC Caribbean 600, St Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St Barth – Richard Mille i zakończone w ubiegłą niedzielę Antigua Sailing Week.
Żeglarze cieszą się z sukcesu - I Love Poland zdobył IMA Caribbean Maxi Challenge
Żeglarze cieszą się z sukcesu - "I Love Poland" zdobył IMA Caribbean Maxi ChallengeFoto: Robert Hajduk

We wszystkich tych regatach wystartowało ponad 30 jachtów klasy maxi (powyżej 60 stóp), a wśród nich między innymi tak znane i utytułowane jednostki jak "Rambler” 88 George'a Davida, Farr 100 "Leopard”, Botin 85 "Deep Blue” Wendy Schmidt. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu regat Caribbean Maxi Challenge, należało wziąć udział przynajmniej w dwóch imprezach.

"I love Poland" startował w RORC Caribbean 600, jak i St Maarten Heineken Regatta. W pierwszych regatach załoga Grzegorza Baranowskiego zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej IRC. W drugiej imprezie także była trzecia za dwoma jachtami klasy VO65. Te wyniki wystarczyły, aby nasza załoga (w wieku 17-33 lata) zdobyła Caribbean Maxi Challenge wyprzedzając o dwa punkty jacht "Leopard3”.

"I love Poland” to projekt edukacyjno-sportowy finansowany przez Polską Fundację Narodową. Celem projektu jest wsparcie i szkolenie młodych żeglarzy pragnących rozwijać swoją żeglarską karierę poprzez udział w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie na pokładzie nowoczesnego jachtu regatowego. Ten jacht klasy Volvo 70 startował w regatach Volvo Ocean Race 2011/12 pod nazwą "Mar Mostro” z załogą Puma Ocean Racing, a dowodził nim Ken Read. Od 2018 roku żegluje pod naszą banderą.

"I love Poland” osiągał już wcześniej doskonałe wyniki w wyścigach klasycznych. W 2020 roku był najszybszym jachtem jednokadłubowym na mecie Rolex Middle Sea Race, a w 2021 zajął piąte miejsce w Rolex Fastnet Race.

Czytaj także:

/red/ za Waldemar Heflich/nowezagle.pl


Zobacz także

Zobacz także