more_horiz
Wiadomości

Chiny nie zorganizują finałów Pucharu Azji. Impreza będzie miała innego gospodarza

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 12:16
Chiny zrzekły się praw do organizacji finałów Pucharu Azji w 2023 r. z powodu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 w tym kraju - ogłosiła w sobotę Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej (AFC).
Reprezentacja Kataru będzie broniła tytułu mistrza Azji z 2019 roku
Reprezentacja Kataru będzie broniła tytułu mistrza Azji z 2019 rokuFoto: PAP/EPA/ALI HAIDER

Impreza, która rozgrywana jest co cztery lata miała się odbyć z udziałem 24 drużyn w 10 miastach od 16 czerwca do 16 lipca przyszłego roku.

"Po szeroko zakrojonych dyskusjach z Chińskim Związkiem Piłki Nożnej (CFA), Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej została oficjalnie poinformowana przez CFA, że nie będzie w stanie zorganizować AFC Asian Cup 2023. AFC zdaje sobie sprawę z wyjątkowych okoliczności spowodowanych pandemią COVID-19, która doprowadziła do zrzeczenia się przez Chiny praw gospodarza imprezy” – podała konfederacja w oświadczeniu.

Puchar Azji to kolejne międzynarodowe wydarzenie sportowe, na które wpływ miały chińskie próby walki z pandemią. M.in. na początku maja o rok przełożono Igrzyska Azjatyckie, które miały się odbyć w dniach 10-25 września w Hangzhou.

Chiny od wiosny 2020 roku żyją w reżimie "zero Covid", który obejmuje odosobnienie, kwarantannę po przybyciu na terytorium, izolację zarażonych ludzi i wirtualne zamknięcie granic.

Pomimo tych środków od marca kraj ten zmaga się z odrodzeniem epidemii, która dotyka już kilka prowincji. Oprócz Igrzysk Azjatyckich, odwołano również Azjatyckie Igrzyska Młodzieży, które miały się odbyć w grudniu w mieście Shantou na południu Chin, a także m.in. mityngi lekkoatletyczne Diamentowej Ligi zaplanowane w Szanghaju (30 lipca) i Shenzhen (6 sierpnia). Letnia Uniwersjada 2021, przełożona już po raz pierwszy na lato 2022, została ponownie przesunięta na 2023.

Czytaj także:

Zobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem