MLS: Adam Buksa wciąż skuteczny. Kolejne bramki Polaka

2022-05-16, 08:28

Adam Buksa świetnie radzi sobie w lidze MLS . Foto: Forum/Zuma Press/Rich Von Biberstein

Adam Buksa zdobył dwie bramki w piłkarskiej lidze MLS dla New England Revolution w zremisowanym na wyjeździe 2:2 meczu z Atlantą United.

• Adam Buksa ma na koncie sześć ligowych trafień. Polak zdobywał bramki w pięciu ostatnich ligowych meczach, dzięki czemu wyrównał klubowy rekord
  • New England Revolution, mimo skuteczności Polaka, zajmuje jednak dopiero 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej

Napastnik reprezentacji Polski ma na koncie sześć goli w obecnym sezonie amerykańsko-kanadyjskiej ligi.

Adam Buksa wciąż strzela

Adam Buksa na listę strzelców wpisał się w 30. i 55. minucie. Najpierw doprowadził do remisu 1:1, a następnie dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze wyrównali jednak w 63. minucie.

Dla gospodarzy bramki zdobywali Thiago Almada w 15. minucie oraz Luiz Araujo w 63.

Polak zdobył bramkę już w piątym kolejnym meczu ligowym. Oznacza to, że Buksa wyrównał klubowy rekord. Został piątym zawodnikiem, który może się pochwalić takim wyczynem. Wcześniej dokonali tego wciąż grający w drużynie Gustavo Bou, a także Clint Dempsey, Taylor Twellman i Wolde Harris.

Polak wysoko w klasyfikacji strzelców

New England Revolution z dorobkiem 12 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. Drużyna ma za sobą 11 ligowych spotkań.

Adam Buksa z sześcioma golami zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji strzelców. Liderem jest Jesus Ferreira z FC Dallas, który już dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.