more_horiz
Wiadomości

PGNiG Superliga: Paweł Paczkowski zostaje w Łomża Vive Kielce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 14:22
Rozgrywający drużyny Łomża Vive Kielce na razie nie wybierze się w kolejną transferową podróż i sezon 2022/2023 spędzi w ekipie mistrzów Polski. Kontrakt Pawła Paczkowskiego z KS Vive Handball Kielce S. A. obowiązuje do 2024 roku.
Paweł Paczkowski zostanie w Vive Kielce
Paweł Paczkowski zostanie w Vive KielceFoto: Biuro Prasowe Łomża Vive Kielce

Paweł Paczkowski z Mistrzami Polski związany jest od 2014 roku, ale większość sezonów spędził na wypożyczeniach we Francji (Dunkierka), na Ukrainie (Zaporoże), na Węgrzech (Veszprem) i na Białorusi (Brześć). Kilka miesięcy temu zawodnik rozwiązał kontrakt z Mieszkowem Brześć i wrócił do Kielc. Wiemy już, że po zakończeniu obecnego sezonu, rozgrywający pozostanie w ekipie Łomża Vive Kielce.

- Jestem już tutaj trzy miesiące, więc przydałaby się jakaś zmiana – śmieje się Paweł – A tak szczerze bardzo się cieszę, że mogę tutaj zostać. Łomża Vive Kielce to jedna z najlepszych drużyn na świecie, to zawsze jest przyjemność i zaszczyt występować w tego typu zespołach - dodaje.

W końcówce sezonu 2021/2022 Paweł Paczkowski otrzymuje od trenera Tałanta Dujszebajewa głównie zadania defensywne oraz odciąża Arka Moryto na prawym skrzydle podczas nieobecności Sigvaldiego Gudjonssona (kontuzja ścięgna Achillesa). Co czeka go po wakacjach?

- Myślę, że moja rola będzie podobna do tej, którą pełnię obecnie, aczkolwiek ja mam zamiar walczyć o moje minuty i moje miejsce w składzie. Jestem rozgrywającym, ale jednocześnie zrobię wszystko, żeby być jeszcze lepszym skrzydłowym, bo nigdy nie byłem skrzydłowym na pełen etat. Zrobię wszystko, żeby grać jak najwięcej – zapowiada zawodnik.

Czytaj także:

red/inf. pras. Biuro Prasowe Łomży Vive Kielce

Zobacz także

Zobacz także