Liga Narodów: Walia - Holandia. Emocjonująca końcówka meczu w "polskiej" grupie

2022-06-08, 22:37

Reprezentacja Walii mierzyła się z Holandią w meczu drugiej kolejki grupy 4 Dywizji A Ligi Narodów. Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

W meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Walii przegrała w Cardiff z Holandią 1:2. Obie drużyny, podobnie jak m.in. reprezentacja Polski, znalazły się w grupie A4 tych rozgrywek.

• Walijczycy przystąpili do meczu na fali euforii po awansie na mistrzostwa świata
  • Holendrzy świetnie zaprezentowali się natomiast w meczu z Belgią, nie dając szans swoim odwiecznym rywalom

Walijczycy rozpoczęli rywalizację w Lidze Narodów od porażki z Polską we Wrocławiu (1:2), ale znacznie ważniejszy był dla nich mecz z ubiegłej niedzieli. Wówczas pokonali w Cardiff Ukrainę 1:0 i po raz pierwszy od 1958 roku awansowali do finałów mistrzostw świata

Również Holendrzy mieli ostatnio powody do zadowolenia. W pierwszej kolejce Ligi Narodów "Oranje" rozbili na wyjeździe swojego sąsiada i odwiecznego rywala Belgię, zwyciężając aż 4:1

Faworytami środowego starcia byli goście, ale Gareth Bale i spółka, na fali entuzjazmu po awansie na mundial, chcieli po raz kolejny ucieszyć publiczność zgromadzoną na stadionie w Cardiff. Szanse na to mieli tym większe, że na wcześniejszy urlop udał się lider holenderskiej obrony Virgil van Dijk

Trener gospodarzy Rob Page pozwolił odpocząć wielu czołowym zawodnikom, m.in. Bale'owi, który pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie.

W pierwszej części gry na murawie nie działo się zbyt dużo, a na gole trzeba było czekać do drugiej połowy.

W 50. minucie Holendrzy, również występujący w eksperymentalnym składzie, objęli prowadzenie po trafieniu Teuna Koopmeinersa. Wynik był jednak otwarty do ostatnich minut.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry wyrównał Rhys Norrington-Davies, ale kilkadziesiąt sekund później zwycięstwo gościom dał Wout Weghorst.

Walia - Holandia 1:2 - KONIEC

Bramki: Rhys Norrington-Davies (90.+2) - Teun Koopmeiners (50.), Wout Weghorst (90.+4)