more_horiz
Wiadomości

To koniec brazylijskiej przygody. Paulo Sousa nie jest już trenerem Flamengo

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 05:06
Paulo Sousa został zwolniony z funkcji trenera pierwszoligowego brazylijskiego zespołu Flamengo Rio de Janeiro. Swoją funkcję pełnił od stycznia, kiedy to w kontrowersyjnych okoliczność niespodziewanie przestał być selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski.
Paolo Sousa nie jest już trenerem Flamengo
Paolo Sousa nie jest już trenerem FlamengoFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert

"Flamengo informuje, że trener Paulo Sousa i jego sztab szkoleniowy nie kierują już zespołem. Zajęcia w piątek poprowadzi Mario Jorge, szkoleniowiec drużyny Flamengo do lat 20" - napisały w komunikacie władze brazylijskiego klubu.

W czwartek po południu bliski współpracownik Sousy poinformował PAP, że dymisji dotychczasowego szkoleniowca Flamengo można spodziewać się "w najbliższych godzinach".

Sousa we Flamengo: słabe wyniki, mimo szumnych deklaracji

Głównym powodem zwolnienia Portugalczyka były słabe wyniki jego ekipy w pierwszoligowych rozgrywkach w Brazylii, tzw. Serie A. Po środowej porażce z Bragantino Flamengo spadło na 14. miejsce w tabeli.

Paulo Sousa rozpoczął pracę we Flamengo w styczniu deklarując, że będzie walczył z tym klubem o najwyższe trofea zarówno w Brazylii, jak i w rozgrywkach piłkarskich w Ameryce Południowej. Do Rio de Janeiro przybył po niespodziewanej rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Polski szykującej się do baraży o mundial w Katarze.

Czytaj także:

Ostatecznie miejsce Sousy zajął Czesław Michniewicz, z którym po spotkaniu ze Szwecją, wygranym 29 marca przez biało-czerwonych 2:0, polscy piłkarze wywalczyli awans do mistrzostw świata.

Zobacz także

Zobacz także