Liga Narodów siatkarzy: Polska w turnieju finałowym. Ćwierćfinał z niewygodnym rywalem

2022-07-11, 07:15

Polscy siatkarze awansowali do turnieju finałowego Ligi Narodów, który odbędzie się we włoskiej Bolonii. W ćwierćfinale Biało-Czerwoni zmierzą się z Iranem. Foto: PAP/Jan Dzban

Reprezentacja Polski siatkarzy zajęła drugie miejsce w fazie zasadniczej Ligi Narodów. W ostatnim meczu turnieju w Gdańsku Biało-Czerwoni pokonali Słowenię. Teraz przed kadrą Nikoli Grbicia wyjazd na zawody finałowe do Bolonii w dniach 20-24 lipca.

Liga Narodów siatkarzy. Polska w turnieju finałowym

Polscy siatkarze po 12 meczach w fazie zasadniczej Ligi Narodów mają 10 wygranych, co dało im awans do finału z drugiego miejsca.

Prócz Biało-Czerwonych w finale zagrają - Włochy (z pierwszego miejsca) oraz Stany Zjednoczone, Francja, Japonia, Brazylia, Iran i Holandia. W ćwierćfinale rywalem podopiecznych trenera Nikoli Grbicia będzie siódmy Iran, z którym gospodarze przegrali na inaugurację turnieju LN w Gdańsku.

Kiedy mecz Polska - Iran?

Mecz fazy pucharowej Ligi Narodów Polska - Iran zaplanowano na czwartek 21 lipca na Unipol Arena w Bolonii. Finały odbędą się w dniach 20-24 lipca.

Liga Narodów w 2018 roku zastąpiła rozgrywki Ligi Światowej. Biało-Czerwoni w pierwszych rozgrywki zajęli piąte miejsce, w 2019 roku stanęli na najniższym stopniu podium, a w poprzedniej edycji przegrali w finale z Brazylią. Kobieca reprezentacja była kolejno dziewiąta, piąta i 11.

W ostatniej edycji Ligi Narodów siatkarzy triumfowała Brazylia. Polacy zajęli drugie miejsce.