Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022. Ewa Swoboda poza finałem. "Może kiedyś uda mi się je dogonić"

2022-07-18, 07:43

Od lewej: Anthonique Strachan z Bahamów, Polka Ewa Swoboda i Elaine Thompson-Herah z Jamajki, w półfinałowym biegu na 100 m podczas MŚ Eugene 2022. Foto: PAP/Adam Warżawa

Ewa Swoboda nie awansowała do finału biegu na 100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Najlepsza polska sprinterka uzyskała czas 11,08 i zajęła szóste miejsce w drugiej serii półfinałowej. - Może kiedyś uda mi się je dogonić - powiedziała o szybszych rywalkach.

>>> Mistrzostwa świata w Eugene w stanie Oregon potrwają do poniedziałku 25 lipca. W USA są nasi sprawozdawcy Cezary Gurjew i Rafał Bała, ich relacji można słuchać na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia

MŚ Eugene 2022. Ewa Swoboda poza finałem na 100 m

Ewa Swoboda świetnie wyszła z bloku, jednak później traciła dystans i finiszowała szósta. Wynik 11,08 był 12. czasem półfinałów.

- Najbardziej jestem zadowolona ze startu, bo naprawdę idzie to do przodu. Jestem szczęśliwa. Musimy jednak troszeczkę popracować nad drugą częścią dystansu, bo biegłam na w miarę dobrej pozycji, ale zobaczyłam, jak Elaine (Thompson-Herah) tylko przelatuje obok mnie. Powiedziałam sobie "ooo... zaczęło się". Fajnie, że miałam szansę się tutaj sprawdzić i pobiegałam. Wiemy, nad czym pracować, a mistrzostwa Europy już za niecały miesiąc - powiedziała dziennikarzom Swoboda.

Jest dobrej myśli przed ME w Monachium, choć przyznała, że czeka ją jeszcze sporo pracy. - Sezon halowy i 60 metrów są moje. Trzeba popracować nad przestawianiem się na dłuższy dystans. Między bieganiem na 60 a 100 metrów jest duża różnica. Może kiedyś uda mi się je dogonić - dodała.

Ewa Swoboda pobiegnie w sztafecie. "Wiemy, na czym stoję"

Swoboda pobiegnie w Eugene także w sztafecie 4x100 m. - To dobre pytanie, na co stać tę sztafetę. Wiemy, na czym ja stoję. Ze sprawdzianów dziewczyn też płyną dobre informacje. Teraz jest czas na popracowanie nad zmianami. Mam w głowie pewien skład, który mam nadzieję, że wystąpi, ale dziś go nie zdradzę - zaznaczyła polska sprinterka.

Najszybsza w półfinałach okazała się startująca w tej samej serii, co Polka Thompson-Herah. Jamajska mistrzyni olimpijska z Tokio na 100 i 200 m finiszowała w czasie 10,82.

Jamajskie podium

W finale konkurencji wygrała Shelly-Ann Fraser-Pryce. Jamajki zajęły wszystkie miejsca na podium - druga była Shericka Jackson, a trzecie miejsce zajęła Elaine Thompson-Herah.

18. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce potrwają do 24 lipca w amerykańskich miastach Eugene i Portland w stanie Oregon. Reprezentacja Polski liczy 45 zawodników.

MŚ Eugene 2022. Mówi Ewa Swoboda (IAR) 0:22