MŚ Eugene 2022: Pia Skrzyszowska nie zawiodła. Pewny awans do półfinału

2022-07-23, 21:10

Pia Skrzyszowska pokazała się z bardzo dobrej strony w eliminacjach biegu na 100 metrów przez płotki . Foto: PAP/Adam Warżawa

Pia Skrzyszowska w bardzo dobrym stylu awansowała do półfinału biegu na 100 metrów przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Reprezentantka Polski wygrała czwarty bieg eliminacyjny.

>>> Najważniejsze informacje i wszystkie starty Polaków podczas lekkoatletycznych MŚ Eugene 2022, na żywo w Programie 1 Polskiego Radia. Zapraszają Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Pia Skrzyszowska uzyskała czas 12,70. Druga Była Holenderka Nadine Visser - 12,76, a trzecie miejsce zajęła Andrea Carolina Vargas z Kostaryki - 13,12.

- Cieszę się. Mam nadzieję, że półfinał będzie równie przyjemny - powiedziała Skrzyszowska przed kamerami TVP Sport.

Z rywalizacji odpadła Klaudia Siciarz, która osiągnęła czas 13,27 i w swojej serii była szósta.

Tytułu z 2019 roku w Dohy nie obroni Amerykanka Nia Ali, która potknęła się na jednym z płotków, przewróciła i nie dokończyła biegu.

Do półfinałów awansowały 24 zawodniczki: po trzy najszybsze z każdego biegu oraz sześć z najlepszymi czasami spoza "trójek".

Pia Skrzyszowska wygrała bieg z czasem 12.70 sek. Warszawianka była bardzo zadowolona ze swojej formy i z awansu do półfinału. (IAR) 0:25