Kolejny medal Polaków w Kolumbii! Michał Gawenda z brązem MŚ juniorów w skoku o tyczce

2022-08-05, 10:14

Michał Gawenda sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata juniorów w skoku o tyczce. To drugi krążek Polaków na zawodach w kolumbijskim Cali. Foto: East News/Karol Makurat/REPORTER

Michał Gawenda zdobył brązowy medal w skoku o tyczce w lekkoatletycznych mistrzostwach świata juniorów do lat 20 odbywających się w kolumbijskim Cali. To drugie podium polskiej ekipy w tej imprezie. Wcześniej trzecia w pchnięciu kula była Zuzanna Maślana.

17-letni zawodnik warszawskiej Skry pokonał 5,45 m, co jest rekordem Polski U18. Wygrał Francuz Anthony Ammirati - 5,75, przed Finem Juho Alasaarim - 5,60.

Michał Gawenda brązowym medalistą lekkoatletycznych MŚ juniorów w skoku o tyczce

To drugi w historii polskiej lekkoatletyki medal w skoku o tyczce na mistrzostwach świata juniorów. Poprzedni, srebrny, zdobył w 2008 roku w Bydgoszczy Paweł Wojciechowski.

W finałowym biegu na 400 metrów przez płotki szósta była Wiktoria Oko. Polka uzyskała czas 58,56. Wygrała Amerykanka Akala Gattett - 56,16.

Najszybszy w finałowym biegu na 100 m Letsile Tebogo z Botswany, w którym ustanowił juniorski rekord świata 9,91, tym razem na dystansie dwukrotnie dłuższym musiał zadowolić się srebrnym medalem. Wygrał reprezentujący Izrael Blessing Akawasi Afrifah. Obaj uzyskali czas 19,96, ale analiza fotokomórki wykazała, ze Afrifah był o sześć tysięcznych sekundy szybszy.

Mistrzostwa w Cali zakończą się w sobotę.