Puchar Polski: Rekord - Pogoń. O krok od sensacji w Bielsku-Białej! "Portowcy" awansowali po karnych

2022-10-18, 17:18

Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała Konrad Kareta (P) i Luka Zahovic (L) z Pogoni Szczecin podczas meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Foto: PAP/Tomasz Wiktor

O krok od sensacji było w meczu 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała przegrał po rzutach karnych z Pogonią Szczecin 3:3 (k. 11:12), mimo że gospodarze prowadzili w spotkaniu 2:0.

Spotkania tej rundy Pucharu Polski zaplanowano od wtorku od czwartku, choć jeden mecz odbył się w minionym tygodniu i zakończył niespodzianką, gdyż trzecioligowa Lechia Zielona Góra pokonała 3:1 i wyeliminowała Jagiellonię Białystok.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin. Dwie serie rzutów karnych zadecydowały o awansie "Portowców"

Decydująca okazała się druga połowa, w której padły wszystkie bramki. Wynik otworzył w 56. minucie Tomasz Nowak, z kolei kilkanaście sekund później podwyższył Szczepan Mucha. Wydawało się, że Pogoń Szczecin jest już na deskach, jednak jeszcze w 67. minucie Luka Zahović trafił bramkę kontaktową.

Sensacja wisiała w powietrzu. W doliczonym czasie gry Zahović ponownie znalazł drogę do siatki i pokonał golkipera gospodarzy. Pogoń uratowała wynik i doprowadziła do dogrywki.

Tutaj z początku doświadczeniem wykazali się podopieczni Jensa Gustafssona. Chwilę po wznowieniu dogrywki hat-tricka dopisał reprezentant Słowenii, który wykorzystał wrzutkę od Kamila Grosickiego.

To nie był koniec bramek na stadionie w Bielsku-Białej. Po zmianie stron szybką akcję przeprowadził trzecioligowiec, a swoją szansę wykorzystał Seweryn Caputa, który nie dał szans Bartoszowki Klebaniukowi. Ostatecznie dogrywka zakończyła się remisem 3:3. O awansie do 1/8 finału Pucharu Polski zadecydowały rzuty karne.

Lepiej serię jedenastek wykonywali piłkarze Pogoni. Decydującego karnego strzelił Rafał Kurzawa, który... pomylił się w pierwszej serii.

Kapitan Rekordu Kamil Żołna żałował niewykorzystanych szans (IAR) 0:18
+

Kiedy losowanie 1/8 finału Pucharu Polski?

Losowanie kolejnej rundy w piątek, a mecze 1/8 finału zaplanowano na 8-10 listopada.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Tytułu broni Raków Częstochowa, który wygrał również w 2021 roku.

Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowę zgarnie triumfator rozgrywek.

Zawodnik gości Damian Dąbrowski (IAR) 0:19
+

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 3:3 (0:0) (karne 11:12)

Bramki: T. Nowak - 56, Sz. Mucha - 64, S. Caputa - 110, L. Zahović - 67, 90+2, 95

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Rekord: Szumera - Kareta, Pańkowski, Krysik - Żołna (Feruga), Wyroba, Nowak, Kasprzak (Nocoń) - Twarkowski (Caputa), Mucha (Waluś), Wróbel (Camara)

Pogoń: Klebaniuk - Stolarski (Kucharczyk), Malec, Triantafyllopoulos, Borges (Fornalczyk) - Dąbrowski - Silva (Biczachczjan), Drygas (Kurzawa), Kowalczyk (Wędrychowski), Grosicki, Zahović