Historyczny awans KKS Kalisz. Drugoligowiec zagra w 1/8 finału Pucharu Polski

2022-10-19, 10:17

Piłkarze drugoligowego KKS Kalisz cieszą się z wygranej nad Olimpią Elbląg i awansu do 1/8 finału Pucharu Polski. Foto: print screen/Twitter/KKS Kalisz/@KaliskiKKS

Drugoligowy zespół KKS Kalisz pokonał Olimpię Elbląg 2:0 i dokonał historycznego awansu do 1/8 finału Pucharu Polski. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Néstor Gordillo.

Spotkania tej rundy Pucharu Polski zaplanowano od wtorku od czwartku, choć jeden mecz odbył się w minionym tygodniu i zakończył niespodzianką, gdyż trzecioligowa Lechia Zielona Góra pokonała 3:1 i wyeliminowała Jagiellonię Białystok.

KKS 1925 Kalisz - Olimpia Elbląg. Drugoligowiec nie zwalnia tempa, historyczny awans do 1/8 finału Pucharu Polski

Jeszcze przed starciem "Dumy Kalisza" z Olimpią mogło dojść do sporej sensacji w Bielsku-Białej, gdzie trzecioligowy Rekord odpadł z Pogonią Szczecin dopiero po rzutach karnych

Dla gospodarzy był to kolejny historyczny krok w rozgrywkach Pucharu Polski. Wcześniej wyeliminowali czterokrotnego mistrza kraju i beniaminka Ekstraklasy Widzew Łódź 5:5 (k. 4:3). Okazało się, że to nie koniec niespodzianek w wykonaniu kaliszan, którzy po dublecie Néstora Gordillo - z 18. i 51. minuty, osiągnęli swój najlepszy wynik w historii startów w PP.

Na tym etapie rozgrywek do gry przystąpił również obrońca trofeum Raków Częstochowa, który pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 1:0

Kiedy losowanie 1/8 finału Pucharu Polski?

Losowanie kolejnej rundy w piątek (21 października), a mecze 1/8 finału zaplanowano na 8-10 listopada.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Tytułu broni Raków Częstochowa, który wygrał również w 2021 roku.

Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowę zgarnie triumfator rozgrywek.