MŚ piłkarzy ręcznych: koniec turnieju dla Polski. Dujszebajew apeluje ws. Rombla. "To będzie największy błąd"
- Jeśli go zwolnicie, to będzie największy błąd, dojdzie do tego pod presją wszystkich wokół - mówi w rozmowie z "WP SportoweFakty" Tałant Dujszebajew, obecny szkoleniowiec Industrii Kielce, a w przeszłości selekcjoner reprezentacji Polski. W ten sposób odniósł się do ZPRP, by ten nie zwalniał Patryka Rombla po mistrzostwach świata w piłce ręcznej.
2023-01-19, 15:44
Relacje z meczów Polaków na MŚ piłkarzy ręcznych na antenie radiowej Jedynki. Zapraszamy na korespondencje Roberta Skrzyńskiego.
Polacy mają za sobą fazę grupową mistrzostw świata w piłce ręcznej. Biało-Czerwoni przegrali z Francją i Słowenią oraz wygrali na koniec z Arabią Saudyjską, co dało awans do fazy zasadniczej turnieju. Tam niestety przegrali na początek z Hiszpanią, co zadecydowało, że turniej dla Biało-Czerwonych zakończył się na tym etapie rywalizacji.
Polska nie zagra w ćwierćfinale MŚ piłkarzy ręcznych. Tałant Dujszebajew apeluje: zwolnienie Patryka Rombla będzie największym błędem
Już po meczach z Francją i Słowenią mało kto wierzył, że Biało-Czerwonym w drugiej fazie turnieju uda się pokonać faworyzowanych Hiszpanów, przy tym licząc na wpadki pozostałych rywali. Polakom pozostały jeszcze dwa mecze na MŚ, ale już pewne jest, że nie zagrają w ćwierćfinale.
Zdaniem byłego selekcjonera kadry Tałanta Dujszebajewa (2016-2017) zmiana trenera po MŚ będzie "dużym błędem" ZPRP.
- Związek narzucił cel, bo chciał przyciągnąć ludzi na trybuny i przed telewizory, tak samo pewnie trener i zawodnicy. Jeśli go zwolnicie, to będzie największy błąd, dojdzie do tego pod presją wszystkich wokół. Dajcie mu pracować do 2028 r. Dopiero potem wymagajcie od niego wyników. Jeśli go zwolnicie, to przyjdzie kolejny trener i znowu pójdzie wszystko do tyłu - stwierdził Dujszebajew w rozmowie z "WP SportoweFakty".
REKLAMA
Czarnogóra - Polska. Kiedy i o której kolejny mecz Biało-Czerwonych?
W drugiej fazie turnieju Polska zagra jeszcze w Tauron Arenie Kraków z Czarnogórą (20 stycznia, 20.30) oraz Iranem (22 stycznia, 18.00).
28. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, których współgospodarzem jest Polska, potrwają do 29 stycznia. Gospodarzami turnieju są Katowice, Kraków, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).
W pierwszej rundzie MŚ rywalizacja toczyła się w ośmiu czterozespołowych grupach. Po trzy najlepsze ekipy awansowały do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). Zespoły z czwartych miejsc grają w Płocku w Pucharze Prezydenta IHF o pozycje 25-32 w końcowej tabeli. W drugiej fazie utworzone zostały cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie mierzyła się wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów. Z "dzikimi kartami", przyznanymi przez IHF, w MŚ grają reprezentacje Holandii i Słowenii. Tytułu broni Dania, która dwa lata temu w Egipcie sięgnęła po złoty medal.
REKLAMA
Czytaj także:
- MŚ piłkarzy ręcznych 2023 - TERMINARZ, WYNIKI, TABELE
- MŚ w piłce ręcznej. Relacje z meczów reprezentacji Polski w Programie 1
- MŚ piłkarzy ręcznych: Polacy w fazie zasadniczej, ale styl nie zachwyca. Jaka przyszłość Patryka Rombla?
red/WP SportoweFakty
REKLAMA