more_horiz
Wiadomości

Premier League: Mason Greenwood oczyszczony z zarzutów. Co dalej z graczem Manchesteru United?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 16:35
Zawodnik Manchesteru United Mason Greenwood został oczyszczony z zarzutów usiłowania gwałtu, ograniczania wolności partnerki oraz napaści - poinformowała policja. 21-letni Anglik jeszcze przed uniewinnieniem został jednak zawieszony przez swój klub i nie wiadomo czy powróci do gry dla "Czerwonych Diabłów".
Mason Greenwood został oczyszczony z zarzutów o pobicie i molestowanie seksualne
Mason Greenwood został oczyszczony z zarzutów o pobicie i molestowanie seksualneFoto: PAP/EPA/Peter Powell

Sprawa rozpoczęła się nieco ponad rok temu, 30 stycznia, kiedy Greenwood został aresztowany przez policję z Manchesteru. Gdy tylko informacja o jego procesie została podchwycona przez media, zawodnik został zawieszony przez klub, a jego wizerunek zniknął ze strony internetowej "Czerwonych Diabłów". Współpracę z napastnikiem zerwali również sponsorzy.

Greenwood dwukrotnie pojawił się w sądzie, aby zeznawać w tej sprawie. Rozprawy odbyły się 17 października i 21 listopada. Dziś Anglik został oczyszczony z zarzutów.

- Zespół dochodzeniowy pozostawał w stałym kontakcie z prawnikami, przekazując wszelkie nowe dowody, więc decyzja o umorzeniu postępowania na tym etapie nie jest pochopna. Pomimo zainteresowania mediów i opinii publicznej tą sprawą, zdecydowaliśmy się nie kontynuować jej bardziej szczegółowo - przekazała Michaela Kerr, nadinspektor policji w Manchesterze.

Greenwooda po raz ostatni na boisku mogliśmy oglądać 20 stycznia ub. roku w meczu z West Hamem United, który ekipa z Merseyside wygrała 1:0. 21-letni napastnik, który był swego czasu uważany za ogromny talent, mimo młodego wieku łącznie wystąpił w aż 129 meczach Man U, strzelając 35 goli i notując 12 asyst.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także