Premier League: sensacyjne porażki faworytów. Everton ograł Arsenal, a Wolves rozbił Liverpool

2023-02-04, 16:29

Strzelec gola dla Evertonu James Tarkowski (z lewej) oraz Conor Coady cieszą się po trafieniu dla gospodarzy . Foto: PAP/EPA/Peter Powell

Everton sensacyjnie pokonał przed własną publicznością prowadzący w tabeli piłkarskiej ekstraklasy angielskiej Arsenal Londyn. Gospodarze pod wodzą nowego menedżera Seana Dyche'a zwyciężyli 1:0 po trafieniu Jamesa Tarkowskiego.

• To druga porażka Arsenalu w sezonie ligowym. W barwach "Kanonierów" nie zadebiutował Jakub Kiwior
  • Everton niedawno zmienił trenera. Sean Dyche odmienił grę zespołu z Liverpoolu na tyle, że jego podopieczni wygrali z liderem

Lider Premier League grą nie zachwycił, stworzył mało klarownych sytuacji i zasłużenie przegrał. To druga porażka "Kanonierów" w sezonie.

Niedawny nabytek Arsenalu, obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski Jakub Kiwior cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W Evertonie doszło do kluczowej zmiany – Franka Lamparda na stanowisku trenera zastąpił Dyche. Były trener Burnley stanął przed trudnym wyzwaniem. Przed sobotnim spotkaniem ekipa z Liverpoolu zajmowała 19. miejsce, mając tyle samo punktów co ostatni Southampton. Po zwycięstwie awansowała na 17. miejsce, wydostając się ze strefy spadkowej.

"The Toffees" wrócili jednak do grona drużyn zagrożonych degradacją, gdy Wolverhampton niespodziewanie pokonało u siebie Liverpool 3:0. Już po 12 minutach gospodarze prowadzili dwoma bramkami, a w drugiej połowie wynik ustalił Ruben Neves.

Na przeciwległym biegunie znajduje się Arsenal. Londyńczycy mają pięć punktów przewagi nad Manchesterem City, który w niedzielę w Londynie zagra z Tottenhamem Hotspur.