Bundesliga: Jakub Kamiński z debiutanckim golem! Na Bayern to jednak za mało

2023-02-05, 20:26

Jakub Kamiński (z prawej) walczy o piłkę ze stoperem Bayernu Matthijsem de Ligtem . Foto: Forum/imago sport/Kirchner/David Inderlied

Jakub Kamiński zdobył bramkę, ale jego Wolfsburg przegrał u siebie z liderem Bayernem Monachium 2:4 w 19. kolejce. To pierwszy gol piłkarza reprezentacji Polski w niemieckiej Bundeslidze. Broniący mistrzowskiego tytułu Bawarczycy odnieśli zaś pierwsze ligowe zwycięstwo w 2023 roku.

Spotkanie w Wolfsburgu zapowiadało się bardzo ciekawie. Bayern w trzech poprzednich meczach w Bundeslidze zanotował trzy remisy po 1:1, tymczasem "Wilki" potrafiły np. wygrać 6:0 z Freiburgiem i 5:0 z Herthą Berlin.

Jakub Kamiński z debiutanckim golem. Nie dał szans Sommerowi

Emocje w niedzielę skończyły się jednak praktycznie po... 19 minutach. Wówczas Bayern prowadził już 3:0 po dwóch golach Francuza Kingsleya Comana i jednym doświadczonego Thomasa Muellera.

W 30. minucie trener Wolfsburga wprowadził na boisko Kamińskiego, a polski pomocnik już niespełna kwadrans później - tuż przed przerwą - udowodnił, że to była słuszna decyzja. Po szybkiej wymianie podań z Brazylijczykiem Paulo Otavio wpadł na pole karne i strzałem z dość ostrego kąta nie dał szans szwajcarskiemu bramkarzowi Bayernu Yannowi Sommerowi.

W drugiej połowie "Wilki" nie potrafiły jednak pójść za ciosem, choć od 54. minuty grały z przewagą zawodnika, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Joshua Kimmich.

Bayern wraca na prowadzenie w tabeli

Mimo osłabienia Bayern zdobył kolejna bramkę. W 73. minucie na 4:1 podwyższył Jamal Musiala. Gospodarze w końcówce odpowiedzieli jeszcze tylko trafieniem Szweda Mattiasa Svanberga.

Dzięki zwycięstwu Bayern wrócił na prowadzenie w tabeli. Ma 40 punktów i o jeden wyprzedza rewelacyjny Union Berlin, który dzień wcześniej pokonał u siebie FSV Mainz 2:1.

Aktualny wicelider wygrał po przerwie mundialowo-zimowej wszystkie cztery spotkania (a pięć, wliczając Puchar Niemiec). Wolfsburg zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 29 punktów.