Polska - Szwajcaria. Biało-Czerwone zremisowały w towarzyskim meczu w Hiszpanii

2023-02-21, 18:40

Ewa Pajor, liderka reprezentacji Polski kobiet i jedna z czołowych piłkarek na świecie. Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Piłkarki reprezentacji Polski zremisowały ze Szwajcarkami 1:1 (0:0) w meczu towarzyskim rozgrywanym w mieście Marbella w Hiszpanii.Jedynego gola dla Polski strzeliła Ewa Pajor (70'). To drugi mecz Polek ze Szwajcarkami podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wcześniej w piątek (17.02) Polska zremisowała ze Szwajcarią 0:0.

W pierwszej połowie dwukrotnie przed szansą na zdobycie gola stanęła Ewa Pajor. Wykorzystała błędy rywalek w defensywie, ale – mając przed sobą tylko bramkarkę - strzeliła niecelnie. Po drugiej stronie boiska trzema skutecznymi interwencjami zapobiegła utracie goli Kinga Szemik.

Polska - Szwajcaria. Drugi remis Biało-Czerwonych w towarzyskim meczu w Hiszpanii

Po zmianie stron dwa razy z ostrego kąta uderzyła Pajor, ale bramkarka Szwajcarek nie dała się zaskoczyć. W 66. minucie szwajcarska napastniczka Fabienne Humm nie trafiła do pustej bramki z trzech metrów. W odpowiedzi prowadzenie Polkom dała Ewa Pajor. Wykorzystała długie podanie Sylwii Matysik, niezdecydowanie dwójki defensorek i sytuację sam na sam z Livią Peng.

Z prowadzenia piłkarki trenerki Niny Patalon cieszyły się osiem minut. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego Julia Stirli głową wyrównała.

W końcówce rozstrzygnąć rywalizację mogła Kinga Kozak, która jednak strzeliła z bliska wprost w ręce bramkarki, a chwilę potem jedna ze Szwajcarek w zamieszaniu wybiła piłkę z linii bramkowej.

Polki we wrześniu rozpoczną rywalizację w grupie B Ligi Narodów, przeciwniczki nie są jeszcze znane. 4 kwietnia zapadnie decyzja, czy Polska zorganizuje kobiece ME 2025, co będzie też wpływało na plany meczowe kadry narodowej.

Reprezentacja Polski jest obecnie sklasyfikowana na 30. miejscu w rankingu FIFA, Szwajcaria – na 21.

Biało-czerwone we wrześniu 2022 zakończyły grupowe eliminacje do MŚ wygranymi z Albanią 2:1 i Kosowem 7:0. Zajęły trzecie miejsce, za Norwegią i Belgią, co zamknęło im drogę do awansu. Szwajcarki w finałach MŚ zagrają.

POLSKA - SZWAJCARIA 1:1

Bramka dla Polski: Ewa Pajor (70), dla Szwajcarii Julia Stierli (78, głową)

Polska: Kinga Szemik - Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Małgorzata Grec, Martyna Wiankowska – Natalia Padilla-Bidas (72. Weronika Zawistowska), Adriana Achcińska (64. Kinga Kozak), Tanja Pawollek, Natalia Wróbel (46. Klaudia Lefeld), Kayla Adamek - Ewa Pajor