more_horiz
Wiadomości

Oficjalnie: Bartosch Gaul zwolniony! Jan Urban wraca do Górnika Zabrze

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 14:49
Górnik Zabrze zwolnił trenera Bartoscha Gaula, mimo piątkowego zwycięstwa z Wisłą Płock. Jego miejsce zajął Jan Ubran, zwolniony z klubu latem ubiegłego roku.
Bartosch Gaul nie jest już trenerem Górnika
Bartosch Gaul nie jest już trenerem Górnika Foto: PAP/Zbigniew Meissner

O zwolnieniu szkoleniowca spekulowano od kilku tygodni - klub po porażce z Jagiellonią Białystok opublikował w tej sprawie komunikat.

- Trener Bartosch Gaul przygotowuje drużynę do piątkowego meczu. Mecz z Wisłą Płock jest dla Górnika bardzo ważny, a praca trenera Bartoscha Gaula zweryfikowana będzie po piątkowym spotkaniu - czytamy w oświadczeniu klubu.

Górnik wygrał piątkowy mecz z "Nafciarzami", lecz to nie uchroniło Gaula od zwolnienia.

- Z dniem dzisiejszym następuje zmiana na stanowisku trenera Górnika Zabrze. Bardzo dziękujemy trenerowi Bartoschowi Gaulowi za jego pracę, za jego oddanie Górnikowi i Drużynie - napisano na oficjalnej stronie klubu.

Do pracy ze śląskim klubem wraca Jan Urban, którego przed startem sezonu zastąpił Gaul.

- Górnik to mój dom, serce zawsze jest trójkolorowe i kiedy tylko mogę pomóc Klubowi jestem do dyspozycji. Czeka nas ciężka praca ale wiara w dobre wyniki jest nie tylko słowem ale i przekonaniem. Drużyna ma potencjał i my go wykorzystamy by wygrywać - miał powiedzień stary-nowy szkoleniowiec, cytowany na stronie gornikzabrze.pl.

Górnik zdobył w sezonie 2022/2023 28 punktów, na co złożyło się 7 zwycięstw i 7 remisów - zabrzanie zanotowali też 11 porażek.


Czytaj także:

kp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także