Ekstraklasa: Filip Szymczak przejdzie zabieg chirurgiczny. Czeka go długa przerwa

Podczas meczu reprezentacji Polski do lat 21 Filip Szymczak doznał groźnego urazu kolana. Zawodnik przejdzie zabieg chirurgiczny, po którym będzie musiał pauzować 8 tygodni - przekazał Lech Poznań.

2023-03-31, 12:42

Filip Szymczak przejdzie zabieg chirurgiczny. Foto: PAP/Twitter

24 marca reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała z Austrią 0:0 w towarzyskim meczu, który odbył się w tureckim Kundu. W 60. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Filip Szymczak - jego strzał obronił golkiper rywali.
Polska - Austria 0:0.

To właśnie w tym meczu Filip Szymczak musiał zostać zmieniony na skutek kontuzji, spowodowanej ostrym faulem przeciwnika.

Jak przekazał Lech Poznań, napastnik przejdzie w następnym tygodniu zabieg chirurgiczny, po którym będzie pauzował około ośmiu tygodni. Początkowo została wybrana opcja ostrzyknìęciu stawu, co miało mu pomóc w powrocie do pełnej dyspozycji, jednak ostatecznie zdecydowano się na zabieg.

To duża strata dla mistrza Polski. W tym sezonie Szymczak wystąpił w 40 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki i dołożył 4 asysty.

Po 25 kolejkach Lech zajmuje trzecią lokatę w tabeli Ekstraklasy. "Kolejorz" gra także w Lidze Konferencji UEFA, gdzie w ćwierćfinale zmierzy się z Fiorentiną.