Bundesliga: nowa oferta dla Dawida Kownackiego. Polak stawia warunek
Dawid Kownacki po sezonie zmieni klub. Polak nie przedłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu z Fortuną Duesseldorf, ale nie musi obawiać się bezrobocia. Do licznego grona zespołów zainteresowanych jego usługami dołączyło TSG Hoffenheim.
2023-05-04, 13:06
Informację o zainteresowaniu ze strony "Wieśniaków" podał "Kicker". Przyszłość ekipy z Rhein-Neckar-Areny w Bundeslidze jest jednak niepewna, co zdaniem Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl utrudnia transfer. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Hoffenheim ma zaledwie punkt przewagi nad miejscem barażowym i dwa nad strefą spadkową.
Argumentem na korzyść przeprowadzki do Hoffenheim mają być jednak finanse, bowiem TSG oferuje Polakowi korzystne warunki umowy. Na Rhein-Neckar-Arenie Kownacki miałby zapewne również sporo okazji do gry. W klubie brakuje skutecznych napastników - najlepszy w tym sezonie pozostaje Chorwat Andrej Kramarić, który w lidze zdobył 9 goli.
26-letni wychowanek Lecha Poznań notuje udany sezon na zapleczu Bundesligi. Kownacki strzelił 12 goli i zaliczył 9 asyst w 28 meczach. W obu ofensywnych statystykach jest liderem swojej drużyny i jednym z czołowych zawodników rozgrywek.
REKLAMA
- La Liga: FC Barcelona pokonała Osasunę. Robert Lewandowski tym razem bez gola
- Puchar Polski: Legia Warszawa z trofeum! Tobiasz zatrzymał Raków w konkursie rzutów karnych
- Serie A: Frosinone zagra w elicie! Znamy pierwszego beniaminka
bg
REKLAMA