Damian Szymański z Pucharem Grecji. Drugie trofeum Polaka, historyczny sukces AEK Ateny

Drużyna AEK Ateny, której piłkarzem jest Damian Szymański, zdobyła Puchar Grecji. W finałowym meczu w Volos pokonała 2:0 PAOK Saloniki, którego zawodnikiem jest Tomasz Kędziora.

2023-05-25, 10:40

Damian Szymański z Pucharem Grecji. Drugie trofeum Polaka, historyczny sukces AEK Ateny
Damian Szymański (L) w meczu z PAOK-iem Saloniki. Foto: PAP/EPA/ACHILLEAS CHIRAS

Ze względów bezpieczeństwa spotkanie rozegrano przy pustych trybunach, a arbitrem był Niemiec Felix Brych. Szymański grał do 61. minuty, a Kędziora pojawił się na boisku na końcowe cztery minuty.

AEK już od szóstej minuty grał w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Lazaros Rota. Prowadzenie ateńczykom dał w 26. minucie Kameruńczyk Harold Moukoudi, a wynik w doliczonym przez sędziego czasie gry ustalił Hiszpan Paulo Fernandes Cantin.

Półtora tygodnia temu AEK zapewnił sobie 13. w historii tytuł mistrza kraju. W Pucharze Grecji triumfował po raz 16. Jest to trzeci dublet w historii stołecznego klubu. Poprzedni AEK wywalczył w 1978 roku.

Reprezentant Polski będzie z pewnością ważnym ogniwem greckiego zespołu w następnym sezonie po tym, jak w kwietniu podpisał z nim nową umowę do 30 czerwca 2027 roku. Tę kampanię zamknął z dorobkiem dwóch goli w 34 występach.

REKLAMA

Czytaj także

bg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej