Niemcy - Ukraina. Połowicznie udany jubileusz, faworyci wyszarpali remis

2023-06-12, 21:20

Strzelec gola na wagę remisu dla Niemiec joshua Kimmich (z lewej) walczy o piłkę z Ukraińcem Mykołą Mykolenko . Foto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Piłkarska reprezentacja Niemiec w swoim 1000. meczu w historii zremisowała z Ukrainą 3:3 (1:2). Dochód ze spotkania został przeznaczony na wsparcie kraju walczącego z rosyjską inwazją. Na stadionie w Bremie zjawiło się wielu ukraińskich kibiców.

• W piątek reprezentacja Niemiec zagra w Warszawie w towarzyskim meczu z Polską
  • Ukraińcy na tle faworyzowanych rywali zaprezentowali się bardzo dobrze, a Niemcy uratowali remis dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy
  • Gola na wagę wyrównania zdobył Joshua Kimmich, który wykorzystał rzut karny

Tylko początek Niemców był dobry

Już na początku spotkania Fullkrug przejął piłkę po błędzie Ukraińców, ale strzelił niecelnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po chwili Wolf wbiegł w pole karne z prawej strony, uderzył lewą nogą, a piłka po rykoszecie od Fullkruga wylądowała w bramce. Następnie Raum trafił w boczną siatkę. Ukraińcy od początku meczu mieli duże problemy w obronie.

W 19. minucie Ołeksandr Tymczyk posłał jednak prostopadłe podanie do Cyhankowa, który wyprzedził niemieckich obrońców i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Kilka minut później Tymczyk dośrodkował w pole karne, a Mudryk uderzył bez przyjęcia. Piłka po strzale pomocnika Chelsea odbiła się od Ruedigera i wpadła do bramki.

Ukraińcy cofnęli się i bronili prowadzenia, a Niemcy próbowali wyrównać. Goretzka uderzył z dystansu, lecz piłka przeleciała obok słupka. Tuż przed przerwą Sane trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 2:1.

Flick zmieniał, gospodarze wyszarpali remis

Trener Hans-Dieter Flick po przerwie wprowadził Kaia Havertza i Lukasa Klostermanna, ale nie przyniosło to pożądanych skutków. W 56. minucie Ginter fatalnie przyjął piłkę. Jego błąd wykorzystał Cyhankow, którty podwyższył na 3:1.

W 83. minucie Ruediger posłał długie podanie w pole karne do Havertza, który wygrał pojedynek z obrońcą i strzelił gola kontaktowego. W doliczonym czasie gry wyrównującą bramkę zdobył natomiast Kimmich, wykorzystując rzut karny.

Teraz zagrają z Polską

W najbliższy piątek Niemcy zagrają towarzysko z Polską na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to pożegnalny mecz Jakuba Błaszczykowskiego, który 108 razy wystąpił w narodowych barwach.

Sparing z Niemcami będzie dla Biało-Czerwonych sprawdzianem przed starciem z Mołdawią w eliminacjach mistrzostw Europy.