Wimbledon 2023: z kim Iga Świątek zagra w ćwierćfinale? Kiedy mecz Polki?

2023-07-09, 22:12

Iga Świątek. Foto: PAP/EPA/ISABEL INFANTES

Elina Switolina będzie rywalką Igi Świątek we wtorkowym ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Ukraińska tenisistka w 1/8 finału turnieju w Londynie zwyciężyła Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 2:6, 6:4, 7:6 (11-9).

Kilkanaście minut wcześniej zakończyła swój pojedynek polska liderka światowego rankingu. 22-latka z Raszyna pokonała Szwajcarkę Belindę Bencic 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3.

W drugim secie Świątek obroniła dwie piłki meczowe, a pojedynek trwał trzy godziny i dwie minuty.

Polka zameldowała się w czołowej ósemce imprezy na londyńskiej trawie po raz pierwszy, a Ukrainka po raz czwarty, ale do półfinału nigdy się nie przebiła.

Pochodząca z Odessy 28-letnia Switolina, której mężem jest francuski tenisista Gael Monfils, w marcu wróciła na korty po rocznej przerwie spowodowanej ciążą i urodzeniem dziecka. Początki nie były łatwe, ale później z 508. miejsca na liście WTA była trzecia rakieta świata zaczęła piąć się w górę.

Najpierw sięgnęła po 17. tytuł w karierze, triumfując w Strasburgu, a później dotarła do ćwierćfinału French Open w Paryżu. Przed Wimbledonem była 76. w klasyfikacji, a teraz już na pewno będzie co najmniej 39.

Wimbledon 2023: Iga Świątek - Elina Switolina. Kiedy mecz?

Iga Świątek zagra z Eliną Switoliną o półfinał Wimbledonu we wtorek 11 lipca. O której? Dokładny plan gier na ten dzień nie został jeszcze opublikowany.