WTA San Diego: Barbora Krejcikova zwyciężczynią turnieju. W finale pokonała Sofię Kenin

2023-09-17, 09:55

Barbora Krejcikova. Foto: Rob Prange / Zuma Press / Forum

Barbora Krejcikova, zwyciężczyni French Open sprzed dwóch lat i była wiceliderka rankingu światowego, triumfowała w tenisowym turnieju WTA 500 w San Diego. Czeszka w finale pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 2:6, 6:4.

27-letnia Krejcikova, 13. w rankingu WTA, zdobyła tym samym siódmy tytuł w swojej karierze i drugi w tym roku, po lutowym turnieju rangi 1000 w Dubaju. Wówczas w decydującej grze zwyciężyła Igę Świątek.

Czeszka wygrała po zaciętej walce trwającej 2 godziny i 38 minut. Kenin zajmuje 93. miejsce na świecie. Urodzona w Moskwie zawodniczka wygrała Australian Open w 2020 roku.

- Nie powinnnam tu być – przyznała Krejcikova, która skorzystała z zaproszenia w ostatniej chwili. - Chcę bardzo podziękować organizatorom. To było naprawdę wyjątkowe. Bardzo podobał mi się ostatni tydzień – dodała zawodniczka po odebraniu tradycyjnego trofeum i… deski surfingowej, dedykowanej zwyciężczyni w San Diego.

Dzięki sukcesowi w południowej Kalifornii Barbora Krejcikova ponownie znajdzie się w pierwszej dziesiątce, tuż przed wyeliminowaną w ćwierćfinale Francuzką Caroline Garcią (11. miejsce).

Krejcikova na początku sezonu 2022 zajmowała drugie miejsce na świecie, by zakończyć rok na 21. pozycji. Tygodnia nie zmarnowała również Kenin, która w poniedziałek awansuje o 40 miejsc - 53. lokatę.