Ekstraklasa: koniec serii Stali Mielec. Korona Kielce z kompletem punktów

2023-09-29, 19:57

Korona Kielce wygrała ze Stalą Mielec . Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Stal Mielec przegrała pierwszy ligowy mecz u siebie. Gospodarze w pierwszym meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy przegrali 2:3 z Koroną Kielce, dla której to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Korona szybko strzela

Faworytami do zwycięstwa byli gospodarze, którzy w tym sezonie na swoim terenie jeszcze nie przegrali, a w trzech ostatnich spotkaniach sięgali po komplet punktów. To jednak zespół Kamila Kuzery, który do tej pory zdobył tylko jeden punkt w delegacji, szybko objął dwubramkowe prowadzenie.

W 20. minucie po dośrodkowaniu Nono, wynik otworzył celnym strzałem głową Jewgienij Szykawka, a już dwie minuty później po szybkim kontrataku prowadzenie podwoił Belg Martin Remacle - był to jego pierwszy gol w barwach kieleckiej drużyny.

Koniec serii Stali

Reakcja Stali była dość szybka, podopieczni Kamila Kieresia konsekwentnie dążyli do szybkiego zdobycia bramki kontaktowej. Udało się to już w 33. minucie, gdy za zagranie ręką w polu karnym Korony, sędzia Malec podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił silnym strzałem kapitan gospodarzy, Krystian Getinger.

Po przerwie, trzeci skuteczny cios zadali goście. Indywidualną akcję przeprowadził wprowadzony z ławki młodzieżowiec Jakub Konstantyn i po rajdzie lewą stroną, celnym strzałem pokonał Kochalskiego. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać, ale dobrze zorganizowana gra obronna przeciwników pozwoliła im tylko na jednego gola. W doliczonym czasie gry, po zagraniu Mateusza Matrasa, rozmiary porażki zmniejszył Bert Esselink.

PGE FKS Stal Mielec - Korona Kielce 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Jewgienij Szykawka (20-głową), 0:2 Martin Remacle (22), 1:2 Krystian Getinger (33-karny), 1:3 Jakub Konstantyn (74), 2:3 Bert Esselink (90+4-głową).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Marco Ehmann, Piotr Wlazło. Korona Kielce: Marcus Godinho, Martin Remacle, Jacek Podgórski, Mateusz Czyżycki.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 6 325.

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marco Ehmann, Mateusz Matras, Bert Esselink - Łukasz Gerstenstein (54. Mateusz Stępień), Michał Trąbka (70. Kai Meriluoto), Piotr Wlazło, Krystian Getinger (81. Krzysztof Wołkowicz) - Maciej Domański (70. Matthew Guillaumier), Ilja Szkurin (81. Łukasz Wolsztyński), Koki Hinokio.

Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marcus Godinho (75. Bartosz Kwiecień) - Jacek Podgórski, Martin Remacle (81. Dawid Błanik), Yoav Hofmayster (75. Ronaldo Deaconu), Nono, Mateusz Czyżycki (62. Jakub Konstantyn) - Jewgienij Szykawka.