Premier League: Manchester City znalazł pogromcę. Trwa kryzys United

2023-09-30, 19:55

Hee-Chan Hwang cieszy się ze zdobycia gola na wagę wygranej Wolverhampton z Manchesterem City . Foto: PAP/EPA/Isabel Infantes

Po sześciu z rzędu zwycięstwach w lidze angielskiej porażki doznali piłkarze Manchesteru City. W sobotę obrońcy tytułu ulegli na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 1:2, jednak nie stracili prowadzenia w tabeli, gdyż Liverpool przegrał na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 1:2.

Mecz od początku nie układał się po myśli podopiecznych trenera Josepa Guardioli. "Wilki" prowadzenie objęły w 13. minucie, gdy piłkę do własnej bramki skierował Ruben Dias.

Mistrzowie pokonani. Koreańczyk bohaterem

Później "The Citizens" zdecydowanie przeważali. Długo utrzymując się przy piłce próbowali rozmontować obronę gospodarzy, oddali łącznie osiem celnych strzałów, ale do siatki trafili tylko raz. W 58. minucie wyrównał Julian Alvarez.

Skupieni na ataku goście, którzy dążyli do drugiego gola, w 66. minucie nadziali się na kontrę. Zwycięstwo Wolverhampton zapewnił Hee-Chan Hwang.

W tabeli Manchester o punkt wyprzedza londyńskie drużyny: Tottenham Hotspur i Arsenal. "Kanonierzy" bez problemu pokonali na wyjeździe Bournemouth 4:0, natomiast "Koguty" wygrały w hicie kolejki z Liverpoolem 2:1. Gościom zadanie utrudniły czerwone kartki dla Curtisa Jonesa i Diogo Joty.

Antybohaterem "The Reds" okazał się też Joel Matip, którego gol samobójczy w doliczonym czasie drugiej połowy dał Tottenhamowi wygraną.

Cash w formie, Aston Villa gromi

Imponujące zwycięstwo odniosła w sobotę Aston Villa. Rywal Legii Warszawa w Lidze Europy rozbił u siebie Brighton & Hove Albion 6:1. Hat-trickiem popisał się Ollie Watkins, a przy golu na 1:0 asystował mu Matty Cash.

Aston Villa awansowała na piąte miejsce, a do lidera traci trzy punkty.

Katastrofalna gra Man Utd

Z kryzysu wyjść nie może Manchester United. "Czerwone Diabły" doznały trzeciej porażki w czterech ostatnich meczach. Tym razem u siebie uległy Crystal Palace 0:1.

Po siedmiu meczach "ManU" ma na koncie tylko 9 punktów i bilans bramek -4. Tak marnego dorobku na tym etapie sezonu nie miał od 34 lat.