Liga Mistrzów: wygrana Barcelony w cieniu kontuzji Lewandowskiego. Uraz tuż przed zgrupowaniem kadry

2023-10-04, 22:50

Robert Lewandowski w meczu z FC Porto. Foto: PEDRO NUNES / Reuters / Forum

FC Barcelona wygrała 1:0 z FC Porto w wyjazdowym meczu drugiej koleji Ligi Mistrzów. Meczu nie dokończył Robert Lewandowski, który po starciu z rywalem opuścił plac gry jeszcze w pierwszej połowie.

"Blaugrana" przed dłuższy czas nie potrafiła zagrozić bramce dobrze zorganizowanych i nastawionych na defensywę rywali. Porto potrafiło również groźnie skontrować, jak w 17. minucie, kiedy po akcji i zagraniu Pepe do strzału doszedł Stephen Eustaquio. Marc-Andre ter Stegen obronił jednak to uderzenie. Barca odpowiedziała kilka minut później strzałem Joao Feliksa, który nad bramką z trudem przeniósł dobrze ustawiony Diogo Costa.

W 33. minucie murawę z grymasem bólu na twarzy opuścił Robert Lewandowski. Polak najpierw skorzystał z pomocy klubowego lekarza, a później przez kilka minut próbował "rozbiegać" uraz. Nie udało się. Ostateczie zastąpił go Ferran Torres.

"Lewy" prawdopodobnie doznał kontuzji w starciu z Davidem Carmo. Sędzia Anthony Taylor nie przerwał jednak gry, gdyż uznał, że stoper gospodarzy nie faulował Lewandowskiego.

Do przerwy "Blaugrana" prowadziła 1:0 po golu Ferrana Torresa w doliczonym czasie gry. Zmiennikowi "Lewego" asystował Ilkay Guendogan, który wykorzystał stratę Romario Baro i precyzyjnie dograł do znajdującego się na czystej pozycji Hiszpana.

Drugą połowę rozpoczął groźny strzał Joao Mario, który jednak nie trafił do siatki mistrzów Hiszpanii. Po chwili wychodzącego sam na sam z ter Stegenem Pepego efektownym wejściem powstrzymał Jules Kounde.

"Smoki" nie dawały za wygraną i raz po raz nękały defensywę gości. Gorąco pod bramką ter Stegena ponownie zrobiło się w 64. minucie, kiedy główka Mehdiego Taremiego minęła słupek "Blaugrany". Po chwili uderzał Galeno, ale tym razem strzał obronił golkiper Barcy.

Kolejne minuty były frustrujące dla gospodarzy – najpierw sędzia po analizie VAR anulował podyktowanego na ich korzyść karnego, a po chwili nie uznał gola Taremiego.

Barca broniła się despercko – podopieczni Xaviego zobaczyli aż 8 żółtych kartek, z czego dwoma ukarano Gaviego, który w doliczonym czasie gry wyleciał z boiska. Nie miało to jednak wpływu na wynik – Hiszpanie utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Barcaelona (6 pkt) prowadzi w grupie H przed Porto i Szachtarem (po 3 pkt). Tabelę zamyka Royal Antwerp (0 pkt).