Ekstraklasa: sensacja w Szczecinie. Ilia Szkurin zapewnił zwycięstwo Stali Mielec

2023-11-25, 19:30

Stal Mielec niespodziewanie wygrała z Pogonią Szczecin. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Pogoń Szczecin przegrała ligowy mecz po 6. spotkaniach bez porażki. "Portowcy" sensacyjnie ulegli Stali Mielec 2:3, dla której wszystkie gole strzelił białoruski napastnik Ilia Szkurin.

Pierwszą połowę gospodarze powinni wygrać różnicą kilku bramek. Nie zrobili tego, boi zawiodła skuteczność. Tej nie brakło stalowcom, którzy w jedynej akcji zdobyli prowadzenie.

Pogoń natarła od pierwszej sekundy meczu, ale już w 6. min nadziała się na kontrę gości. Środkowi obrońcy gospodarzy nie upilnowali Szkurina, który pewnym strzałem z 12 metrów po raz pierwszy trafił do siatki gospodarzy.

Portowcy jeszcze w pierwszej części wyszli na prowadzenie. Najpierw Kamil Grosicki wyłożył piłkę Wahanowi Biczachczjanowi tak, że Ormianim musiał wyrównać. Kilka minut później Efthymis Koulouris precyzyjnym strzałem spoza pola karnego trafił na 2:1.

Wydawało się, że kolejne bramki dla Pogoni to kwestia czasu, a jednak goście dotrwali do przerwy. Po zmianie stron Portowcy już nie parli tak ostro do przodu. Jednak przy jednej z lepszych sytuacji bramkowych stracili piłkę. Goście to wykorzystali wyprowadzając kontrę na tyle skuteczną, że Szkurin „wjechał” z piłką do bramki, doprowadzając do remisu.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ten sam zawodnik strzelił trzeciego gola dla mielczan, a że gospodarze nie mieli pomysłu na grę, to spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem drużyny Kamila Kieresia.

Pogoń Szczecin - PGE FKS Stal Mielec 2:3 (2:1)

Bramki: 0:1 Ilja Szkurin (6), 1:1 Wahan Biczachczjan (21), 2:1 Efthymis Koulouris (28), 2:2 Ilja Szkurin (54), 2:3 Ilja Szkurin (84-głową).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Marco Ehmann.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 15 183.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (80. Leo Borges) - Wahan Biczachczjan (74. Mariusz Fornalczyk), Fredrik Ulvestad (69. Joao Gamboa), Rafał Kurzawa, Alexander Gorgon (80. Luka Zahovic), Kamil Grosicki - Efthymis Koulouris.

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Alvis Jaunzems, Marco Ehmann (58. Piotr Wlazło), Mateusz Matras, Leandro - Krystian Getinger, Maciej Domański, Matthew Guillaumier, Michał Trąbka, Krzysztof Wołkowicz (77. Koki Hinokio) - Ilja Szkurin.