Ligue 1: błąd Donnarummy mógł być bardzo kosztowny. PSG wygrywa w osłabieniu

2023-12-03, 16:30

Gianluigi Donnarumma popełnił poważny błąd w meczu z Le Havre. Foto: Reuters / Forum

Paris Saint-Germain, grając w dziesiątkę, pokonało na wyjeździe Le Havre 2:0 i umocniło się na prowadzeniu we francuskiej Ligue 1. W tabeli wyprzedzają o cztery punkty ekipę Nice, która przegrała w sobotę z Nantes 0:1.

W 10. minucie spotkania w Hawrze włoski bramkarz PSG Gianluigi Donnarumma otrzymał czerwoną kartkę za kopnięcie rywala w głowę, przerywając w niebezpieczny sposób groźną akcję gospodarzy. Mimo gry przez prawie cały mecz w osłabieniu paryżanie sięgnęli po komplet punktów. W 23. minucie pierwszą bramkę zdobył Kylian Mbappe, a w 89. wynik ustalił Portugalczyk Vitinha.

Mbappe w czwartym z kolei klubowym występie, łącznie z Ligą Mistrzów, wpisał się na listę strzelców. W niedzielę uzyskał już 15. gola w Ligue 1 i jest zdecydowanie najskuteczniejszy.

W sobotę po ośmiu z rzędu meczach ligowych z czystym kontem bramkarz Nice Marcin Bułka został pokonany. W 24. minucie wyjazdowej potyczki z Nantes strzelił mu gola Florent Mollet.

Była to pierwsza porażka drużyny z Nicei w tym sezonie. Bułka poprzednio skapitulował 15 września w wygranym 3:2 wyjazdowym spotkaniu z PSG, zachowując czyste konto przez 747 minut, ale do rekordu rozgrywek się nie zbliżył. W sezonie 1992/93 Gaetan Huard z Girondins Bordeaux nie dał się zaskoczyć w 13 kolejnych spotkaniach i łącznie przez 1176 minut.

Również w sobotę Przemysław Frankowski zdobył dwie bramki dla Lens w wygranym 3:2 meczu u siebie z ostatnim w tabeli Olympique Lyon. To były pierwsze gole Polaka w tym sezonie Ligue 1.

Lens, wicemistrz Francji, jest na szóstej pozycji, tracąc do 11 punktów do PSG.